Harry Potter: Wizards Unite Oyununun Çıkış Tarihi Açıklandı

Oyunun yapımcısı olan Niantic şirketi Twitter üzerinden bir tanıtım videosu ile birlikte oyunun çıkış tarihini duyurdu. Harry Potter: Wizards Unite bu cuma yayımlanacak.

Bu yüzden bu hafta sonu sokaklardaki insanların hayali değneklerini salladıklarını görürseniz şaşırmayın. Wizards Unite, Pokemon Go gibi artırılmış gerçeklik oyunudur. Oyunda J.K Rowling’in romanlarında olduğu gibi büyücülük yapacak, kötü sihirbazlarla savaşacak ve sihir eşyalarını toplayacaksınız.

Harry Potter: Wizards Unite Nedir?

Telefonunuzdan oynayacağınız bu oyun kameranızdan aldığı gerçek görüntüleri sanal animasyon görüntülerine dönüştürecek. Bu kez Pokemon Go’ da yaptığınız gibi sevimli hayvanları yakalamak yerine, bu kez sihir ile uğraşacak ve ‘’foundables’’ denilen şeyleri arayacaksınız. Bunlar, Harry Potter ve Fantastik Canavarlar kitaplarından, yeni acemi üyeler tarafından bulunması gereken “eserler, yaratıklar, insanlar ve hatta anılar” dır. Oyuncular “confoundable” büyüsünü yenmek için büyüler yapmalı ve ‘’foundables’’ büyücülerin dünyasına dönmelidir. Ayrıca oyuncular büyü güçlerini yenilemek, gizli iksirler hazırlamak zorunda oldukları için Harry Potter kitaplarından ve filmlerinden iyi bilinen yerleri ziyaret edecekler.

Ayrıca, büyü güçlerini yenilemek, iksir demlemek ve Harry Potter kitaplarından ve filmlerinden iyi bilinen yerleri ziyaret etmek için hanları ziyaret etmek zorunda kalacaklar. Ayrıca oyunda kötü sihirbazlara karşı çok oyunculu savaşlar oynamak için arkadaşlarınızla ekip de kurabilirsiniz. Oyuncular, karakterleri için üç tipten birini seçebilir; bu, oyuncuların birbirlerinden farklı becerilere ve yeteneklere sahip olacağı anlamına gelir.

Oyun, Türkçe dil desteğiyle birlikte 21 farklı dilde yayımlanacak.

Etiketler

0 yorum “Harry Potter: Wizards Unite Oyununun Çıkış Tarihi Açıklandı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest