Kıvanç Öner’den “İzole”

Kıvanç Öner, sözleri ve bestesi kendisine ait ‘İzole’ isimli şarkısını Onair Müzik’ten yayınladı. Salgın sürecinde ortaya çıkan ‘İzole’ duygusal sözleri ile dikkat çekiyor.

Öner, Flamenko gitarı konusundaki başarılı çalışmalarıyla ünlü müzik grubu Gipsy Kings ile Amerika’da sahneye çıkmıştı. Amerika’da yaşadığı dönemde çok sayıda önemli müzik çalışmalarına imza atan sanatçı, müziğe geri döndü.

Kıvanç Öner, sağlık sorunları nedeniyle aktif müzik hayatına son 10 yıldır ara vermişti. Müziğin arka planında kalarak konser organizasyonları yapan Öner, izolasyon sürecinde ‘İzole’ isimli şarkıyı yazarak kendini bir anda yeniden müzik hayatının içinde buldu. 

Duygusal melodisi ve sözleri ile dikkat çeken ‘İzole’ için sanatçı: “İnsanlık sanatın önemini ve incinmiş ruhlar için tamir edici etkisini bir kez daha anlamış oldu. ‘İzole’ şarkısı süreçte yaşanan güzel şeylerden ilham alarak olanlara pozitif perspektiften bakabilmenin hikayesi oldu. İnsanlara umut veren, bardağın dolu tarafını görmelerini sağlayan bu şarkı kötülüğün içinden doğan iyiliğin kısa öyküsü” cümlelerini kuruyor.

Kıvanç Öner;

Kıvanç Öner’in müzik yolculuğu ilkokul yıllarında TRT İstanbul Çocuk Korosu’nda başladı. Akdeniz müziğine olan ilgisi lise yıllarında Flamenko gitarla tanışmasına vesile oldu ve ilk bestelerini yaptı. Üniversite eğitimi için gittiği ABD’de hayranı olduğu Gipsy Kings grubu ile yolları kesişti. Reyes ailesiyle kurduğu yakın dostluk sayesinde onlarla yaz turneleri kapsamında birçok eyaleti dolaşıp, birlikte müzik yapma fırsatı buldu. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra aldığı iş teklifiyle ABD’de kalan Öner, siyasi skandallarla zihinlere kazınan Watergate Hotel’de çalışmaya başladı. Bunun yanı sıra (Flamenko gitarın İspanya dışındaki en iyi isimlerinden biri sayılan) Ricardo Marlow’la kurdukları Rumba-Flamenko Duo’suyla başkent Washington D.C’nin önde gelen mekanlarında insanlara Akdeniz müziğini dinlettiler. Aralarında Bill-Hillary Clinton, Michael Jordan gibi ünlülerin de olduğu geniş bir dinleyici kitlesine bu müziği çaldılar. R&K, 2002 yılında Azul y Blanco isimli enstrümantal albümü hazırladı. Dijital platformların yaygın olmadığı o yıllarda başarılı bir satış grafiği yakalayan bu albümden bir yıl sonra, Kıvanç Öner Türkiye’de yayınlamayı hedeflediği ilk solo albümü olan ‘Yurdum ve Sen’i hazırladı. Albümde söz ve müziği kendisine ait olan 11 şarkı vardı. Prodüktörlüğü Volkan Başaran tarafından yapılan albümün yayınlanması Öner’in yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı iptal oldu. Uzun bir tedavi sürecinden sonra iyileşen Öner, sahnenin arka planında kalmayı tercih etti ve 2008 yılında konser organizasyon şirketi Andromeda Production’ı kurdu. Reyes Ailesi’nin yeni nesil üyelerini ilk defa bir araya getiren Öner, çeşitli ülkelerde yüzden fazla konser organizasyonuna imza attı. 2010 yılında Türkiye’ye dönen Öner, 2020 yılı mart ayında ülkemizi de etkisi altına alan pandemi sürecine kadar geçen zaman zarfında turizmle uğraştı. İzolasyon sürecinde evden hiç çıkmayan Öner, ‘İzole’ isimli şarkıyı yazarak kendini bir anda yeniden müzik hayatının içinde buldu. Şu sıralar daha önceki şarkılarının güncel versiyonlarını hazırlamakla uğraşıyor.

Kıvanç Öner’i Takip Edin;

Etiketler

0 yorum “Kıvanç Öner’den “İzole””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest