OmLira’nın satış tarihi: 15 Ocak 2021

Türk yazılımcıların hazırladığı OmLira dijital parası 15 Ocak 2021 tarihinde arz edilecek.

Herhangi bir merkez bankası veya resmi kuruluşla ilişiği olmayan elektronik para birimi Bitcoin’in 2009 yılında cüzdanlararası ilk transferinin üzerinden 11 yıl geçti. 2010 yılında ise ilk alışveriş 10 bin Bitcoin karşılığında 2 dilim pizzanın satılmasıyla oluştu. Ve yıl 2020 Ekim ayını gösterdiğinde 1 Bitcoin’in fiyatı 100 bin lira sınırına dayandı. Bitcoin’in devrim niteliğindeki bu gelişimi birçok yazılımcıya ilham kaynağı oldu ve bugünlerde CoinMarketCap verilerine göre 5 binden fazla kripto para merkeziyetsiz borsalarda listelenmektedir.

KRİPTO PARAYA OLAN GÜVEN ARTIYOR

Türk yatırımcılar ise dünya kripto para borsalarının gelişim sürecine ilgi göstermeyle kalmayıp önemli katkılar sağladılar. Bu talep Türkiye’nin ilk kripto para borsası BtcTürk şirketinin yasal olarak kurulmasına vesile oldu. BtcTürk 2020 yılında kadın ve erkek A Milli Takımları Sponsoru olmasıyla da ülkemizde kripto paraya olan güven yüksek seviyelere ulaştı.

‘OMLİRA P2PB2B BORSASINDA LİSTELENECEK’

Türkiye’de kripto para kullanımının yaygınlaşması ve merkezi olmayan sistemlerin geliştirilebilmesi adına yerli kaynaklar kullanarak çözüm üretmeyi hedefleyen www.omlira.com ise son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirmeye başladı. Firma yetkililerinin OmLira resmi Telegram hesabından yaptıkları açıklamaya göre OmLira ön satışı 0.05 TL’den (5 kuruş) 15 Ocak 2021 tarihinde yapılacak. Ön satıştan sonra belirlenecek olan farklı tarihlerde 10, 15 ve 20 kuruş fiyatından 3 faz satış daha gerçekleştirilecek ve akabinde OmLira, P2PB2B dijital para borsasında listelenmeye başlayacak.

Ayrıntılar: www.omlira.com

Tolga Şilil

Etiketler

0 yorum “OmLira’nın satış tarihi: 15 Ocak 2021”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest