Projelere doymayan bir müzisyen: Erden Erdoğan

2020’yi projelerle geçiren Erden Erdoğan, “Gerçekten Sevenler Derneği”ni Onair Sahne’den yayınladı.

2009 senesinde Rafet El Roman’ın “Müzik benim hayatım” projesinde yer alan ve o dönemlerde Türkiye’nin geleceği en parlak müzisyenlerinden ilk 60’a giren Erden Erdoğan (Ki bahsedilen projede yer alan diğer isimler Şanışer, Onur Koç, Gökhan Güneş, Ezo ve daha bir çok isim), o zamandan 2020’ye sağlıksal problemlerden ötürü bir süre müziğe ara vermek durumunda kalmıştı.

Tüm her şeyi geride bırakarak Ocak 2020’de “Rüya değil dünya” isimli reggea çalışması ile profesyonel müzik yaşantısına giren Erdoğan, hız kesmeden aynı sene birçok yeni ve farklı çalışmalara imza attı. Kendisi gibi bağımsız ve müzik konusunda desteğe ihtiyacı olan isimleri aramaya başladı. Ardından yine bağımsız müzisyenler olan Ezgi Erdoğan, Kübra Yıldız, Ulaş Aydın ve Mehmet Asko’yu ekibine kattı. Beste ve aranje konusunda destek olduğu sanatçıların single çıkarmasına da yardımcı olarak onların da hayallerini kovalamasına yardımcı oluyor.

Erden Erdoğan bu süreçte Kübra Yıldız ile de bir düeti bulunan ve toplam 3 şarkıdan oluşan “Gerçekten Sevenler Derneği” isimli single çalışmasını OnAir Sahne’den yayınladı. Ve şarkıların hepsini kliplendirdi.

Erden Erdoğan;

1990 İstanbul Üsküdar doğumlu olan Erden Erdoğan müziğe 9 yaşında gitar çalarak başladı. İlk bestesini 14 yaşında yaptı. 16 yaşında müzik stüdyosunda aranje ve mix mastering eğitimi aldı. 20 yaşında ufak çaplı ev stüdyosu ile kayıtlarına başladı. Şu an 1’i albüm olmak üzere toplam 21 single çalışması var. Deneysel müziğe ağırlık vermeyi ve değişik müzik türlerini harmanlamayı seviyor. Reggea ve alternatif müzik başta olmak üzere sırasıyla; Pop, Rock, Lo-fi ve Deep house gibi türler üzerinde birçok çalışması bulunuyor.

Erden Erdoğan’ın büyük hedefi müziğini, şarkılarını büyük kitlelere duyurabilmek. Çünkü ona göre bedeni ölse bile müziği sonsuza dek yaşayacak…

Etiketler

0 yorum “Projelere doymayan bir müzisyen: Erden Erdoğan”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest