Seydi Murat Koç’un “Ertesi Gün” sergisi Ferda Art Platform’da

Ertesi Gün Serisi 13 | Tuval üzerine yağlı boya 120 x 180 cm

Seydi Murat Koç’un 30 Mart 2021’de başlayan Ertesi Gün adlı sergisi 30 Nisan 2021 tarihine kadar Ferda Art Platform’da izlenebilecek.

Koç’un kendine özgü pratiğiyle birlikte izleyiciye sunulan, hayvanların ve bitkilerin hakimiyeti ele geçirdiği bir distopyadaki modern kent manzaraları, sanatçının çizim ve resim arasında yaptığı güçlü sentezle varoluyor.

Ertesi Gün Serisi 3 | Tuval üzerine yağlı boya 90 x 140 cm

Üretim süreci boyunca farklı medyumlardan yararlanan Koç, kalın renkli boya tabakalarıyla çizdiği distopik desenleri beyaz impastoyla kaplıyor ve yüzey ile altta yatan renkli zemin arasında yarattığı karşıt bağlantıyla doğa ve insanlık arasındaki varoluşsal mücadeleye dikkat çekiyor.

Endüstriyel görünümlü terk edilmiş şehirleri anıtsal mezar taşları görünümünde sunan sanatçı, sergide yer alan Anadolu endemik çiçekleri figürleriyle de doğanın bu evrendeki hakimiyetini ön plana çıkarıyor. Ertesi Gün, günümüz dünyasında yaşanan olaylara eleştirisel bir bakış açısıyla yaklaşırken aynı zamanda da her zaman bu günlerin de ertesi olduğunu izleyiciye hatırlatıyor.

Ferda Art Platform;

Adres: Teşvikiye Mah. Maçka cad. No:37 Kat:5 Ralli Apt, 34365 Şişli/İstanbul
Telefon: 0(533) 653 42 53

Etiketler

0 yorum “Seydi Murat Koç’un “Ertesi Gün” sergisi Ferda Art Platform’da”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest