Tolstoy Tiyatro Festivali’nde Anna Karenina Sahnelenecek

 4-7 Temmuz tarihleri arasında Yasnaya Polyana’da yeni bir Tolstoy Tiyatro Festivali düzenlenecek.

Günümüzde hala 1910’daki halini koruyan müze Yasnaya Polyana, Leo Tolstoy’un atalarından kalan bir mülktür. Yazar Lev Tolstoy’un doğduğu, Savaş ve Barış’ı ve Anna Karenina’yı yazdığı ve mezarının olduğu evidir. Tula’dan çok uzak olmayan Tolstoy’un evi Ilya Repin, Valentin Serov ve Ivan Kramskoi’ nin kitap ve tablolarıyla dolu.

Düzenlenecek olan festivalin tümü Anna Karenina ile ilgili. Festivalde Leo Tolstoy’nun en çok bilinen romanı hakkında birkaç farklı canlandırma olacak. İki uluslararası katılımcı, Letonyalı Ielas Teātris ve Bulgaristan’dan Sophia Tiyatrosu, romanın deneysel ve klasik halini sunacak. Tula Akademik Dram Tiyatrosu, sevgisizlik hakkındaki yeni yapıtı “Karenins” in galasını yapacak. The Tolstoy Festivali’nin bu yılki program direktörü olan önemli tiyatro eleştirmeni Pavel Rudnev, Moscow Times’a verdiği demeçte “Tiyatrolar genellikle Tolstoy’nun kitaplarına dayanmıyor. Bu yüzden seçmemiz gereken liste o kadar uzun değil. Bir de her yapıt açık hava festivalindeki doğaçlama alanda oynanmaya uygun değildir.En önemlisi , festival galası için kendi performanslarımızı üretmekle ilgileniyoruz. Bu yılki programımız izleyicilerle aktif etkileşim için tasarlanan birçok eseri ve Tolstoy’ un nadiren sahnelenen eserlerinin performanslarını içeriyor.” Dedi.

Seyirciler, Tolstoy’ un az bilinen eserleri ile birlikte “Savaş ve Barış” la ilgili bir ses performansına tanık olacak; “Hacı Murat” ve “Diriliş’’ in nadir yapımlarını görebilecekler. Ancak, tiyatro eserlerinin tümü Leo Tolstoy’a ait olmayacak. Örneğin; Tolstoy’un kitaplarında sıkça bahsettiği, günümüzün önde gelen Rus oyun yazarlarından Ivan Vyrypaev’in oyunu Kazan’dan Teatr.Akt’ın bir performansı ile sahnelenecek.

İster bir gün, isterseniz birçok yerel otelden ve konuk evinden birinde daha uzun süre kalın. Tarifeleri, biletleri ve seyahatleri hakkında daha fazla bilgi için festival sitesine bakın.

Etiketler

0 yorum “Tolstoy Tiyatro Festivali’nde Anna Karenina Sahnelenecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest