yapıTaşı

Konya’da doğup büyümüş, suyun öte yanından birinin, yeme – içme sevmemesi, merak etmemesi pek mümkün değildi. Belki benim farkım, boğazıma düşkün olmamam ama o tadım merakı! Ayrı bir heyecan ve haz oldu hep.

Mimarlıktan da benzer bir keyif alıyorum. Dokunmak, koklamak, malzemeyi özümsemek. Hissedip buluştuğum ayrı dokuları, tadları özgün bir harmanla bütünlemek. Her ikisi de aslında kendine has yorumla beğeniye sunmak, kendinden bir parçayı ortaya koymak. Bir kere o mutluluğu tadmak yetiyor. Bu yüzden mutfağı, mimarlık ile hep çok benzetirim.

Yeme-içme kültürüne dair karalamalarla, ara sıra burada buluşmak; benim için çok keyifli olacak.

-Ege Arıcan-

“EN”den “BEN”e

Doğadan, ne varsa insafsızca alan ve türlere yaşam hakkını kısıtlayan bizler “Siz olsanız ne olur olmasanız ne olur?”u nanometre boyutlarında virüsle tekrar gördük. Umarım artık defalarca yediğimiz bu tokadı anlarız. Aklımızı başımıza almanın zamanı, tek çaremiz ... Devamı »

Şehre Yakışan Tını

Ataşehir Belediyesi yeni yılın ilk günlerinde şahane bir organizasyona imza attı. “4. Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali” 3 – 14 Ocak tarihleri arasında, 200’ü aşkın yerli ve yabancı müzisyen ile MSKM’de bizleri bekliyor. Çok genç ve ... Devamı »

Tanrıça İnin’e

Biraz gerilere gidelim. Ateşin keşfi. Atalarımıza ilk korkuları sorgulattı. Önceleri hayvanları korkutmak, karanlıktan kurtulmak için büyük bir güçtü. Sonraları ise yemek pişirmek! Evrimde çığır açacak bir gelişmeydi bunların hepsi. Çiğ besinlerle beslenen atalarımız gelişmiş çene yapılarına ... Devamı »

Ege Arıcan | Takip Et

Reklam

Ege Arıcan | Twitter

Pin It on Pinterest