Yenilikçi Makyaj Stilleri: Profesyonel Makyaj ve Kat Von D’ye Teşekkür…

Tekrar merhaba 🙂 Bu yazımda size profesyonel makyaja dair minik bir açıklama yaptıktan sonra bu alanda kullandığım değerli bir makyaj markasından ve sahibinden bahsedeceğim.

Profesyonel makyaj, halk arasındaysa “porselen makyaj” denilen makyaj türü (her ne kadar make-up artist olarak porselen makyaj tabirini doğru bulmasam da) abartılmadığı ve boya kutusuna düşmüş gibi aşırı yapay durmadığı sürece yapılması çok keyifli ve harika sonuçlar veren bir makyaj türüdür. Gözümün nuru Sfx makyaj kadar olmasa da profesyonel makyaj da benim için özel, sevdiğim bir makyaj türüdür. Birçok insan gibi ben de eyeliner, ruj, far vb. makyaj ürünlerini severim. Özellikle yenilikçi türleri ve markaları takip ederim. Çünkü artık stabil şeylerden çok sıkıldım. Yaptığım makyajlarda aynı’yı tekrarlamak yerine hayal gücümü katarak farklı bir dokunuş yapmayı deniyorum.. Benim işim makyaj yapmak değil; eski, sıradan stiller yerine yenilikçi makyajlar ortaya çıkartmak. Değişen dünyada yüz hatlarının da daha orijinal ve yaratıcı şekilde estetik görünmesine, insanların kendini daha özgür ve özgüvenli hissettiği, hatta herkesin makyajında kendi tarzını yansıtarak kendini diğerlerinden farklı hissetmesini istiyorum. İnsanların öz benliklerini ortaya çıkartmak istiyorum. Bu yenilikçi çizgide takip ettiğim ve bayıldığım marka ise; Kat Von D Beauty.

Bu marka; hepinizin de yakından tanıdığı LA Ink ile kariyerine başlayan Kat Von D’nin markasıdır. Kendisi vegan olduğu gibi ürünleri de vegandır. Vegan değilim ama makyaj malzemelerimde vegan ürünler kullanmaya dikkat ediyorum. Çoğu ürünüm dermatolojik olarak onaylı, profesyonel, hayvanlar üzerinde denenmemiş ve vegan ürünlerdir. Kat Von D Beauty öncelikle bu sebeple tercihimin başında geliyor. Tüm profesyonel makyaj ürünlerimi Kat Von D Beauty markasından temin ediyorum. Elbette kullandığım başka markalar da var fakat kullandığım ürünlerin çoğu Von D’ den ibaret.

İkinci olarak, Kat Von D tam bir savaşcı ve metalcidir. Uyuşturu ve alkolü bırakalı tam 12 sene olmuştur. İntihardan dönmüş ve hayata tutunmuştur. Sağlam bir metalci ve çoğu metal üstadının arkadaşıdır. Bunlardan en önemlisi gönlümüzün tacı olan Lemmy’ dir. Lemmy’nin yakın arkadaşı ve sıkı bir Motörhead hayranıdır. Lemmy’ nin çoğu dövmesini o yapmıştır ve öldüğünde çoğumuz kadar büyük bir yasa sürüklenmiştir. Kısacası hatun kaliteli müzik dinliyor. Sevmem için mükemmel bir neden. 🙂

Üçüncü olarak, makyajın bir sanat dalı olarak görsel sanatlar arasında yer aldığını Kat Von D Beauty bize ispatlıyor. İlgisi olanlar biraz açıp araştırdığında olayın sadece ruj sürmekten, eyeliner çekmekten ibaret olmadığını görecektir. Yenilikçi çizgide ilerleyen bu marka dillere destan ürünler yaratıyor. Özellikle “karanlık” ürünleri beni benden alıyor. 🙂  Dark art, gothic art, metal art artık adına siz ne derseniz, bu alanlarda benim gibi tüketicileri memnun eden ürünleri mevcut. Ruj, ruj olalı böyle rağbet görmemiştir. Çünkü rujun duruşundan bile kalite akıyor.

Hazal Tanrıverdi

Etiketler

0 yorum “Yenilikçi Makyaj Stilleri: Profesyonel Makyaj ve Kat Von D’ye Teşekkür…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest