Arif’in ilk Ep’si “Anlasaydın” dijital platformlarda yayında

0

“Değişim müzikle başlar” mottosu ile farklı tarzları müziğinde buluşturarak Türk Müziği’ne farklı bir bakış açısı getirecek olan Arif’in ilk Ep’si “Anlasaydın” SCP (Sabih Cangil Productions) etiketiyle dijital platformlarda yayınlandı.

Arif’in “Yepyeni bir bakış açısı, müzikal anlamda yoğun arayışların meyvesi” olarak tanımladığı ve söz-müzikleri kendisine ait olan Anlasaydın EP’ si, Elektronik öğelerin, Türkçe sözlerle buluştuğu güçlü bir müzikal çalışma olarak dikkat çekiyor.

Kendi çalışmasının yanı sıra farklı sanatçılarla albüm ve konser çalışmaları yapmış olan Arif, müziğe ailesinin etkisiyle, küçük yaşlarda bağlama ile başladı. Lise yıllarında Rock müziğe yönelerek, basgitara geçti ve kendi bestelerini yaptı. Farklı müzik enstrümanlarını öğrenirken, aile kültürü olan halk müziği ve tasavvuf müziği araştırmalarına da devam etti. Tasavvuf müziği ve halk kültürünü günümüzle harmanlama düşüncesiyle, 2013 yılında ses mühendisi Çağlayan Karagözler’le tanıştı ve ilk  EP’si Anlasaydın için çalışmalara başladı. EP’ ye M. Cem Çolakoğlu Ney üfleyerek destek oldu.

Önceki İçerikArif’in ilk Ep’si “Anlasaydın” dijital platformlarda yayında
Sonraki İçerikIntroduction to Humanity’nin yeni teklisi: “Hypnotic Porn”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments