Bu bölüm yazarlarımızın ön izlemesidir. Çok yakında ziyarete açılacaktır. Duyurularımızı internet sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan yapacağız. #SanatlaBirAdımİleri

On Air Sahne

Bağımsız müzisyenleri bağımsızca dinleyenleri ile buluşturan platform; ON AIR SAHNE

Mottomuz; “SİZE DAYATILANLARI DİNLEMEYİN, DİNLEDİĞİNİZ MÜZİĞİ SİZ SEÇİN..”

-On Air Sahne Ekibi-

Dinliyorum

Ana akım medyanın belli isimlerden öteye gidemediği, popüler döngünün dışına gel. Sana dayatılanları değil; yeni-alternatif ne varsa bizimle!

-Beyza Cumbul-

Başak Yavuz'la Take Five

Caz müzisyenleriyle beş soru beş cevaplık söyleşi: Kahve molanızda caz müzisyenlerinin dünyasına konuk olun. Kimleri dinlerler, en son hangi kitabı severek okudular, bu aralar ne işlerle meşguller.

-Başak Yavuz-

İskelet

Yurttan ve Dünyadan Rock Müziğin Heavy Metal’le buluştuğu, sert müzik türlerinin her bir tarzının, efsanelerden genç kuşağa tüm isimlerinin yer aldığı bu muhteşem bölümde Rock’N Roll çılgınlığını, Gitarın Distortion’ını ve Heavy Metal’in tavizsiz dik duruşunu ruhunuza kadar hissedeceksiniz. Bu bölümde, röportajlar, albüm kritikleri, yazılar, ölümsüz sanatçılar ve çok daha fazlası sizleri bekliyor olacak.

Ruhunuzu Rock ve Heavy Metal’in gücüne ve sonsuzluğuna teslim etmeye hazır mısınız?

-Gökhan Toker & Murat Aşer-

Hayatın Renkleri

Sanatı yaşamımızın hangi döneminde yakalarsak yakalayalım bize verdiği pek çok şey var. Mesela ben matematik ve fen ağırlıklı bir eğitim sonrasında İngiltere’de yaşamaya başladığım yıllarda sanatla iç içe oldum. Sanatın her bir dalının, insanı ne kadar çok etkileyebileceğini hatta insanoğlunun yaralarını nasıl iyileştirebileceğini fark ettim. Lloyd Webber’den, Banksy’ye, David Hockney’den Lucian Freud’a pek çok sanatçının eserleriyle yollarım kesişti.

Burada sizlerle sergilerden müzikallere, danstan tiyatroya,… Yani hayatımın içinde sanata dair ne varsa sizlerle paylaşmayı umuyorum.

-Ali İhsan Api-

Berlin'in Günahları

KHK ile işten atılan bir akademisyenin, hiç görmediği babasının mezarını bulmak için gittiği Berlin’de kendisini içinde bulduğu bir cinayet sarmalı… Berlin’in Günahları, her bölümünde katile bir adım daha yaklaşacağınız soluksuz bir polisiye tefrika.

Ya da katilden uzaklaşacağınız…

-Alper Kaya-

Deha Etabek

3 Boyutlu modelleme artık her yerde karşımıza çıkmakta. Televizyonda bol çikolatalı, ağızda dağılan kurabiye reklamlarından, hayretler içinde izlediğimiz süper kahramanlı sinema filmlerine, oynadığımız oyunlarda bizi kendine bağlayan hayali bir dünyadan, 3 boyutlu yazıcıyla aldığımız çıktılara kadar hayatımızın her yerinde diyebiliriz. İnsanlar izlediklerinden-gördüklerinden memnun. Kimse neyin nasıl yapıldığını merak etmiyor. Sadece hayret etmek istiyoruz, bizi etkileyen nesnelere yöneliyoruz.

Peki nasıl yapılmış ki bunlar? Hangi tekniklerle? Hangi programlarla? İşte bu bölümde bunları değerlendireceğiz.Eleştiri ve açıklamalarla yapılan işlere bakıp bu ütopik dünyaya yelken açacağız.

-Deha Etabek-

Yeni Arayışlar

Müzikte, edebiyatta, tiyatroda, kısaca sanat ve hayatta, kişisel yeni arayışlarımın; ben merkezinden, siz merceğine geçiş alanı…

-Can Dedeoğlu-

Kulak Misafiri

Başlangıcından bugüne ryhtm’n blues, rock ‘n’ roll, symphonic rock, art rock, folk rock, funk ve diğerleri; hiçbir türde sınırlandırılamayanlar…

-Bülent Seyitdanlıoğlu-

İrem Derlen ile Ben SES'im

Önce ses  vardı… Dünyada hiçbir kültür yoktur ki evrenin sesinden bahsetmesin. Ses her yerdedir. Her organizmanın ve evrendeki her objenin kendine ait bir titreşim frekansı vardır.  Ses evrenin temelidir. 

Sağlıklı titreşimleri yakalayıp bedenimizi akord ederek beden – zihin – ruh dengemizi yeniden kurmak ve farkındalığımızı artırmak için sesin kullanıldığı birbirinden farklı yöntem ve uygulamaları ele alacağım (doğaçlamalar, mantralar, vokâl tonlamalar, ses çatalları, ses çanakları, gonglar, fiziksel egzersizler, şarkı söyleme, nefes çalışmaları..) yazılarımla bu heyecanlı yolculukta birlikte olmak üzere!

-İrem Derlen-

Hariçten Gazel


Elimde fırçalarım, önüme gelen her yeri, her şeyi boyamakla meşgulüm. Bazen de röportajlarla, yazılarla başınızı ağrıtacağım. Aslında tam da “Anlatamam çizmem lazım” gibi bir şey. Biraz müzik, fazlasıyla sanat…

-Hande Özdemir-

Can Emed ile Sürrealizm

Sürrealist sanatçı Can Emed, her ay Sürrealizm ekolü ve Airbrush tekniği ile ilgili bir yolculuğa çıkarıyor.

-Can Emed-

Korku Sayfaları Arasında

Bu hikâyeler, sinemada yok! Korku sinemasının henüz keşfetmediği korku edebiyatına raflarını açanlar için kitap tavsiyeleri “Korkulu Sayfalar Arasında” bölümünde sizi bekliyor!

Geceleri de okuyabilirsiniz! Tabii, korkmazsanız…

-Gizem Şimşek Kaya-

IDIL ~ Od Iyesi | Dans, Ateş, Interdisipliner Yaratıcı Hareket

Dans nedir? Kültürler ve politikalar sanatsal ve sosyal dansları nasıl etkiler? Hareket nedir? Duygularınızı tetikleyen müziklere nasıl hareket edersiniz? Müzik duyguları harekete geçirir. Müzik olmasa da bir duyguyu ifade etmek için hareketler kullansak. Estetiği düşünmeden çizsek ve dans etsek. İmge ve sembollerden yararlansak. Çocukluğun yaratıcılığını körelten öğrenilmiş kalıpları – belki ateşle yok edip……. belki ateşin ilhamıyla – yeniden yapılandırıp insan olmanın kırılganlığındaki duygusal kuvveti keşfetmek üzere bir yolculuğa çıkabiliriz.

-Özlem İdilsu-

Görüyorum


Başlangıçtan bugüne resim sanatının gelişimi, sanatçı konuşmaları, müze gezmelerinde ki, katıldığım kurslarda ki gözlemlerim. Katıldığım Sanatçıların workshopları ile ilgili anlatımlar yer alacaktır. Hadi buyrun o vakit…

-Esen Altan-

Hobi ve Yaşam

Resim, heykel, tezhip, ağaç işleri, outdoor kampçılık, dağcılık, maketçilik, fotoğrafçılık, minyatür sanatı, akvaryum, balık avcılığı, bahçe-botanik, koleksiyonculuk, doğada hayatta kalma teknikleri ve daha bir sürü hobi ve outdoor yaşam ile ilgili, bilgiler, tüyolar, tanıtım ve röportajlar…

-Abdurrahman Özdemir-

Pin It on Pinterest