Dinliyorum

Ana akım medyanın belli isimlerden öteye gidemediği, popüler döngünün dışına gel. Sana dayatılanları değil; yeni-alternatif ne varsa bizimle!

Başak Yavuz'la Take Five

Caz müzisyenleriyle beş soru beş cevaplık söyleşi: Kahve molanızda caz müzisyenlerinin dünyasına konuk olun. Kimleri dinlerler, en son hangi kitabı severek okudular, bu aralar ne işlerle meşguller.

Yeni Arayışlar

Müzikte, edebiyatta, tiyatroda, kısaca sanat ve hayatta, kişisel yeni arayışlarımın; ben merkezinden, siz merceğine geçiş alanı…

Hariçten Gazel


Elimde fırçalarım, önüme gelen her yeri, her şeyi boyamakla meşgulüm. Bazen de röportajlarla, yazılarla başınızı ağrıtacağım. Aslında tam da “Anlatamam çizmem lazım” gibi bir şey. Biraz müzik, fazlasıyla sanat…

Hobi ve Yaşam

Resim, heykel, tezhip, ağaç işleri, outdoor kampçılık, dağcılık, maketçilik, fotoğrafçılık, minyatür sanatı, akvaryum, balık avcılığı, bahçe-botanik, koleksiyonculuk, doğada hayatta kalma teknikleri ve daha bir sürü hobi ve outdoor yaşam ile ilgili, bilgiler, tüyolar, tanıtım ve röportajlar….

Kulak Misafiri

Başlangıcından bugüne ryhtm’n blues, rock ‘n’ roll, symphonic rock, art rock, folk rock, funk ve diğerleri; hiçbir türde sınırlandırılamayanlar…

İrem Derlen ile Ben SES'im

Önce ses  vardı… Dünyada hiçbir kültür yoktur ki evrenin sesinden bahsetmesin. Ses her yerdedir. Her organizmanın ve evrendeki her objenin kendine ait bir titreşim frekansı vardır.  Ses evrenin temelidir. 

Sağlıklı titreşimleri yakalayıp bedenimizi akord ederek beden – zihin – ruh dengemizi yeniden kurmak ve farkındalığımızı artırmak için sesin kullanıldığı birbirinden farklı yöntem ve uygulamaları ele alacağım (doğaçlamalar, mantralar, vokâl tonlamalar, ses çatalları, ses çanakları, gonglar, fiziksel egzersizler, şarkı söyleme, nefes çalışmaları..) yazılarımla bu heyecanlı yolculukta birlikte olmak üzere!

Can Emed ile Sürrealizm

Sürrealist sanatçı Can Emed, her ay Sürrealizm ekolü ve Airbrush tekniği ile ilgili bir yolculuğa çıkarıyor.

IDIL ~ Od Iyesi | Dans, Ateş, Interdisipliner Yaratıcı Hareket

Dans nedir? Kültürler ve politikalar sanatsal ve sosyal dansları nasıl etkiler? Hareket nedir? Duygularınızı tetikleyen müziklere nasıl hareket edersiniz? Müzik duyguları harekete geçirir. Müzik olmasa da bir duyguyu ifade etmek için hareketler kullansak. Estetiği düşünmeden çizsek ve dans etsek. İmge ve sembollerden yararlansak. Çocukluğun yaratıcılığını körelten öğrenilmiş kalıpları – belki ateşle yok edip……. belki ateşin ilhamıyla – yeniden yapılandırıp insan olmanın kırılganlığındaki duygusal kuvveti keşfetmek üzere bir yolculuğa çıkabiliriz.

Görüyorum


Başlangıçtan bugüne resim sanatının gelişimi, sanatçı konuşmaları, müze gezmelerinde ki, katıldığım kurslarda ki gözlemlerim. Katıldığım Sanatçıların workshopları ile ilgili anlatımlar yer alacaktır. Hadi buyrun o vakit…