14.7 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 20, 2024

NouvArt olarak bizi bir araya getiren sebepler, doğal süreçlerin bir uzantısı olduğu kadar, yaşamın vazgeçilmez parçası olan sanatın bizde hissettirdiği gereksinimleri karşılamaya yönelik bir sorumluluk duygusuydu.

Bu bağlamda, ses getirsin ya da getirmesin sanatın hemen her kolunu ülke gündemine taşımak, bunu yaparken de nitelikten ödün vermemek istedik her şeyden önce.

Kısıtlı olanaklarla gün yüzüne çıkardıkları sanat üretimlerini çok daha geniş kitlelere ulaştırma yolunda büyük çaba sarf edenlerin, gözden kaçanların ve hatta ihmal edilenlerin sesi ve yansıması olmaya çalıştık.
Peki ya bilim; unutuldu ya da ihmal edildi mi bilim, bünyemizce? Elbette ki hayır! Ülkemiz ve dünya genelinde bilime yönelik ne kadar gelişme ve yenilik varsa anbean takip etmeye ve anında duyurmaya çabaladık.
Ne bilimsiz ne de sanatsız bir uygarlığın var olamayacağına dayalı ilke ve değer yargılarımız, bizi oluşturan en temel gerçekliğimiz oldu.

Tıpkı bilim ve sanat gibi, spordan teknolojiye ülke ve dünya gündemini meşgul eden/sallayan, hayatın içinden ne kadar olay ve yenilik varsa fark gözetmeksizin birer birer yayımladık, yayımlamaya da devam ediyoruz.

Müzik, edebiyat, tiyatro, sinema, plastik sanatlar, dans, bale, kavramsal sanat, performans, video art ve akla gelebilecek daha ne kadar sanat dalı varsa hepsini de yakından takip etmeye, etkinliklerine katılmaya büyük özen gösteriyoruz.

Düzenlenen konserler, sanat sergileri, sanat fuarları, konferanslar, paneller, söyleşiler, atölye çalışmaları, performans ve workshoplarda bulunarak röportajlar gerçekleştiriyor, dile gelen düşüncelerin aracısı ve aktarıcısı oluyoruz.

Belki de yolun daha çok başındayız… Belki de hiç tahmin etmediğimiz kadar yol katettik… Bunu da gösterecek tek şey zaman. Ve neden birlikte görmeyelim; neden birlikte tanık olmayalım?..
Hayatın içinde birlikte yer almak ve güncel kalmak için;
Merak Edin, Sorgulayın, Katılın!

NouvArt