Batu’nun ilk albümü: “Fısıltı”

0

Batuhan Ayduğan 15 Şubat 1997 Marmaris doğumludur. Müzik hayatına lisede lise gruplarında çalarak ve vokal yaparak başladı. Ardından ODTÜ’de İnşaat Mühendisliği okumaya başladı. Üniversitede bir araya geldiği çeşitli topluluklarla amatör/profesyonel birçok yarışma, konser ve festivalde yer aldı, birçok ünlü ismin sahnesinden önce bestelerini ve  performansını sergileme fırsatı yakaladı. 2016 sonunda ekibiyle beraber bestelerini hayata geçirmek için İstanbul’a geldi. Bu süreçte stüdyo ortamı ile tanışırken aynı zamanda İstanbul’da ve çeşitli şehirlerde konserler vermeye devam etti. 

2018’de ilk solo albümü için “Koner Memili” prodüktörlüğünde besteleri üzerinde çalışmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde 8 parçadan oluşan “fısıltı” isimli ilk albüm çalışmasını müzikseverlerle buluşturdu. Tüm beste, söz ve düzenlemelerin “Batuhan Ayduğan” ve “Koner Memili” ye ait olduğu albümün her aşaması “SoundCity İstanbul” stüdyosunda gerçekleşti. Davulda Hazar Aytan ve bas gitarda Korel Memili kayıtlarda performans gösterdi. 

Rock, alternatif ve türevlerinin günümüz teknolojisiyle harmanlandığı altyapılarda Batu’nun özgün ve tiyatral vokali dikkat çekiyor. Söz yazımında ise yeri geldiği zaman agresif ve  sorgulayıcı, diğer tarafta ise hüzünlü ve melankolik bir yapı var. Hatta bazen insanın iç dünyasına mizah eşliğinde eleştirel göndermeler bile yapıyor. Batu; Albümün isminin “fısıltı” olmasının sebebini de, iç seslerin melodilerle buluşması olarak gösteriyor. 

Albümün çıkışının ardından kolları performans, konser ve videolar için sıvayan Batu bir yandan şimdiden yeni çalışmalara başladığının sinyallerini veriyor. Fısıltı albümünde birçok dinleyicinin kendisinden bir şeyler bulabileceği bir çeşitlilik var. Bu açıdan bakıldığında, Batu dinleyici tarafından sıkça adından bahsettireceğe benziyor. 

Batu’yu takip edin;
 

Önceki İçerikBeyoğlu’nda çok sesli ve renkli yeni bir mekân: “ANAHİT SAHNE”
Sonraki İçerik6. Haworth Steampunk Haftası
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments