Bursa Suluboya Derneği kent hafızasını canlandıran sergisine sanatseverleri davet ediyor

2019 yılında Bursa`da profesyonel ve amatör sanatçılar arasından resim sanatının suluboya tekniğine gönül verenler tarafında kurulan Bursa Suluboya Derneği, 2022 yılının ilk sergisini Bursa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde 5 – 15 Nisan 2022 tarihlerinde sanatseverlere sunuyor.

Açılış etkinliği 5 Nisan 2022 günü saat 15:00’te Bursa Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde yapılacak sergiyi, sanatseverler 5 Nisan ile 15 Nisan 2022 tarihleri arasında ziyaret edebilecekler. Sergide sanatçılar yaşadıkları şehrin geçmişinden ve bugününden onlara ilham veren noktalarını aktardıkları eserlerini ziyaretçilerine sunarken, sanatseverlerin kent hafızasını canlandırıp anılarında bir yolculuğa çıkarıyor.

Bursa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi;

Adres: Alacamescit, Atatürk Cd. No:38, 16020 Osmangazi/Bursa

Bursa Suluboya Derneği;

2019 yılında kurulan Bursa Suluboya Derneği`nin amacını dernek başkanı Aynur Akalın şu şekilde açıklamaktadır: “Bursa’da yaşayan ve suluboya çalışmaları yapan profesyonel ve amatör sanatçıları bir araya getirmek, kalbi suluboya için atan sanatçıları çeşitli faaliyetlerle buluşturmak ve bu tekniğin büyülü dünyasını daha fazla sanatçıya ve sanatseverlere ulaştırmayı hedeflemektedir.”

Adres: Balat Mah. Faruk Baykal Cad. Kurtaş Neu İş Merkezi Kat:2 / B/7 Nilüfer/Bursa
E-Mail: [email protected]
Instagram: https://www.instagram.com/bursasuluboyadernegi

Etiketler

0 yorum “Bursa Suluboya Derneği kent hafızasını canlandıran sergisine sanatseverleri davet ediyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest