Defin ve Aslı’dan “Zehir” gibi bir parça

0

Müzik dünyasının iki yeni ismi Defin ve Aslı, ‘Zehir’ isimli parçalarını OnAir Sahne etiketi ile paylaştı. Chill ve ambient tarzındaki parça meraklıları tarafından ilgiyle karşılandı.

Farklı müzik çevrelerinin desteklediği Defin ve Aslı ikilisi tarzlarındaki yenilikçi tavırları ile dikkat çekiyor. ‘Zehir’ şarkı sözlerinde yer alan duygusal güçlü aroması ile neşeli bir hüznü dinleyicilerine sunuyor.

Defin ve Aslı türlerindeki farklı geçişleri tanımlamak yerine parçanın doğallığının izini sürmeyi tercih ettiklerini ifade ederek: “Şarkıyı herhangi bir kalıba koymaktansa açıp tadını çıkarmak daha hoş” diyor.

Nerden esiyor bu soğuk rüzgar?
Ellerim üşüyor beni bu gece sar
Yüzün aklımın yatılı misafiri
Hüzün yudumlarında baki bir zehirdi.
Artık arınma vakti
Akıttın yavaşça sen zehrini
Zehir.

Şarkı ismi / Defin & Aslı Gündoğu – Zehir 
Müzik & Mix & Aranje – Defin
Söz & Vokal – Aslı Gündoğu 

Defin;

Müzik hayatında kendi tarzını yansıtarak Chill dünyasına ayak bastı. Chill’de farklı müzikal harmanlayan Defin bu yolda ileride bir ekol olmak için çok çalışarak  ilerliyor. Yaşının genç olmasına rağmen müzik birikimi dikkat çekiyor. Herhangi bir kalıba girmek istemeyip kendine has sounduyla fark yaratan Defin uzun müzik kariyerinin başında emin adımlarla ilerliyor.

Aslı Gündoğdu;

Aslı küçüklükten beri müzikle haşır neşir olduğundan dolayı severek yaptığı cover tarzında müziklerle kendi tarzını yansıtmayı seven bir müzisyen. Piyano öğretmeni olan Aslı, Defin ile birlikte bu yolda tanışıp müzikal birlikteliğe adım attılar. Kısa sürede beğenilen işlere imza atan ikili, yükselişe geçti. Aslı, şan eğitimi olmamasına karşın oldukça etkili ton değişiklikleri ve oktav yeteneği ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Önceki İçerik48. İstanbul Müzik Festivali başlıyor
Sonraki İçerikKerry Washington, ilk Emmy ödülünü aldı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments