Görkem Sengel’in yeni teklisi: “Komm, Lehr Mich Und Geh”

0

Almanya’da büyüyen Türkiye asıllı müzisyen Görkem Sengel, “Komm, Lehr Mich Und Geh” adlı yeni projesinde iki ülke arasında pop müzik şarkılarıyla bir köprü kurmayı hedefliyor.

Almanya’nın ünlü pop müzik şarkılarını Türkçeye, Türkçe pop müziğin de temsilcilerini Almancaya çevirip seslendirecek olan Sengel’in projedeki ilk teklisi yayımlandı.

Sengel ilk tekli için söz ve müziğini Mete Özgencil’in üstlendiği ‘Gel Öğret ve Git’ şarkısının Almanca çevirisi olan ‘Komm, Lehr Mich und Geh’i seçti. İkirecords etiketi ile yayımlanan şarkının düzenlemesi Tomek Garber’a ait. Kapak fotoğrafı ise Emre Ünal imzalı.

Karantinada çekilen yüzlerce video

Korona virüs döneminde yayımlanan şarkının klibi ise Sengel takipçilerinin karantina sürecinde evde çektikleri videolardan oluşuyor. Yüzlerce amatör videodan yapılan seçkinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan klipte ayrıca Sengel de Hamburg’daki evinde şarkı söylerken görülüyor. Klibin yönetmenliğini Mete Özgencil üstlendi.

Görkem Sengel;

Görkem Sengel 8 yaşındayken İzmir’den Hamburg’a taşındı. Yıllar içerisinde sürekli iki ülke arasında -yalnızca fiziksel olarak değil, ruhsal olarak da- gidip geldi; hep yerini, evini aradı. Sengel bugüne dek 7 tekli yayımladı, müzik her zaman hayatının merkezinde yer aldı. Müzisyen en son sözlerin tamamını Murathan Mungan’ın yazdığı “2020 Model” adlı albümde besteci olarak yer aldı. Sengel bundan sonra Almanya’daki dostlarına Almanca, Türkiye’deki dostlarına Türkçe hikayeler anlatmak istiyor. Müzisyen bir sonraki projesinde Hildegard Knef’ten bir adaptasyon ile dinleyenlerinin karşısında olacak.

Görkem Sengel’i Takip Edin;

Önceki İçerikGörkem Sengel’in yeni teklisi: “Komm, Lehr Mich Und Geh”
Sonraki İçerikDilan Bozyel’in “Paris-Beyrut Mutluluk Hattı” kitabı sizleri fotoğraflarla seyahate götürüyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments