İKSV’den yeni tiyatro ödülü

0

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), Türkiye’de kültür ve sanatın gelişimi ve bu alandaki güncel ve nitelikli üretimin desteklenmesi adına, klasik müzik, caz, sinema ve edebiyat gibi farklı disiplinlerde sunduğu ödüllere bir yenisini ekliyor.

Gülriz Sururi’nin bağışıyla hayata geçirilen Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü, yaptıkları projelerle ve yenilikçi yaklaşımlarıyla Türkiye tiyatrosunun gelişimine katkıda bulunan tiyatro topluluklarına ya da kişilere sunulacak. Ödül, genç tiyatroculara, sahneleyecekleri bir sonraki projelerinde kullanılmak üzere 15 bin dolar değerinde destek sağlayacak. Ödüle değer görülen proje, İstanbul Tiyatro Festivali programında yer almaya da hak kazanacak.

Sonuçlar ekimde

Gülriz Sururi başkanlığındaki Seçiciler Kurulu, her yıl sezon boyunca farklı mekânlarda sahnelenen projeleri değerlendirerek ödül verilecek tiyatro topluluğunu ya da kişiyi belirleyecek. Seçici Kurulda oyuncu, senarist ve girişimci Mert Fırat, oyuncu ve eğitmen Tilbe Saran; çevirmen, tiyatro eleştirmeni, yazar, sahne ve kostüm tasarımcısı, gazeteci, eğitmen Seçkin Selvi; İstanbul Tiyatro Festivali Direktörü Leman Yılmaz ve oyuncu Selçuk Yöntem yer alıyor. 2018 Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü’nün sahibi ekim ayında açıklanacak.

Milliyet Sanat
Önceki İçerikİnsan dokusu kişiye özel şekillendirildi
Sonraki İçerik44 yeni öte gezegen keşfedildi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments