Kanye West’in başkan adaylığı başlamadan bitti

0

ABD’de Başkan Donald Trump’a desteği kesip kasımdaki başkanlık seçimi için adaylığını ilan eden Kanye West’in hevesi çabuk söndü.

4 Temmuz Bağımsızlık Günü’nde Twitter’dan başkan adaylığı açıklaması yapan, ardından Forbes’e adaylık konusunda ciddi olduğunu ve “Hayatta yaptığım her şey gibi bunu da kazanmak için yapıyorum” diyen rap ve hip hop sanatçısı Kanye West’in 2020 yarışına katılma iddiasından vazgeçtiği öğrenildi.

Reality şov yıldızı Kim Kardashian ile evliliği, ABD Başkanı Donald Trump’a desteği ve Demokrat Parti’ye eleştirileriyle tartışma yaratan müzisyenin danışmanı Steve Kramer, medyaya ‘West’in yarışın dışında kalacağını’ söyledi.

Bazı eyaletlerde mühlet doldu

Seçime sadece birkaç ay kala aday olmaya karar veren West’in Federal Seçim Komisyonu’na resmen başvuruda bulunmak suretiyle tüm eyaletlerde oy pusulalarında yer almayı sağlaması gerekiyordu, ancak bir dizi eyalette bunun için tanınan mühlet dolmuş durumda. Kramer, West tarafından resmi adaylık başvurusu yaparak oy pusulasında yer almak için gerekli imzaları toplamakla görevlendirilmişti.

Florida ve Güney Carolina eyaletlerinde imza toplayarak rapçiyi oy pusulasına sokma girişiminin çok iyi gittiğini söyleyen danışman, “Onu oy pusulasına koydurmak için çok güçlü destek aldık” diyerek ekledi: “Kanye hakkında iyi ya da kötü bir şey söyleyecek değilim. Herkesin neden karar aldığına dair kişisel kararı vardır. Başkan adaylığı kişinin gerçekten dikkatle düşünüp taşınması gereken en zor şeylerden biri olmalı.”

Sputniknews
Önceki İçerikIntroduction to Humanity’den Arkadaş Z.Özger’in “Merhaba Canım” şiiri üzerine bir deneme
Sonraki İçerikKanye West’in başkan adaylığı başlamadan bitti
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments