Koray Candemir’den yeni şarkı: “İhtimaller”

0

Şairin Elinde, Renklerin İçinde, Nefesini Tut, Yıldızların Altında gibi her biri hit olmuş şarkıların etkileyicisi sesi Koray Candemir, sessizliğini “İhtimaller” ile bozdu.

Candemir, müziğinde modern rock ve alternatif pop öğelerini barındıran, melankolik bir aşk hikayesi anlatan yepyeni şarkısı “İhtimaller”i dinleyicileriyle paylaştı.

Türk rock tarihinin efsane gruplarından Kargo’nun (1994-2008) solistliğini yapan ve MaSKott’un kurucularından olan Candemir, ‘İhtimaller’ şarkısı ile müzikteki çeyrek asırlık deneyimini, yepyeni bir enerjiyle birleştiriyor.

‘İhtimaller’in Doğan Tanyer imzası taşıyan ve pandemi öncesinde çekilen video klibinde, geniş bir cast ve grup performansı dikkat çekiyor. Yaratımında Can Baydar & Koray Candemir imzası taşıyan İhtimaller’in aranjesinde birçok önemli ismin aranjörlüğünü de üstlenen Serkan Çeliköz ismi yer alıyor. Mix’ini ülkenin en değerli prodüktörlerinden Tarkan Gözübüyük’ün üstlendiği şarkının Mastering’ini Grammy Ödüllü Evren Göknar gerçekleştirdi. Şarkının kayıtlarında ve videosunda davulları Kurban’dan tanıdığımız Burak Gürpınar çalarken, bas gitarda Cemre Kabaş, gitarlarda Cem Şahin ve Can Baydar’ı görüyoruz. Şarkının kayıtları Cazmaster ve Pür stüdyolarında yapıldı.

25 yıllık kariyerinde ikisi solo olmak üzere toplam dokuz stüdyo albümüne imza atan Koray Candemir; yeni albümünü 2020 sonbaharında dinleyiciyle buluşturmayı hedefliyor.

Önceki İçerikKoray Candemir’den yeni şarkı: “İhtimaller”
Sonraki İçerikBatuhan Polat’ın ilk kısaçaları “Mesafeler”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments