Lemur Ekim Sayısında “Fransız Ezgisi”

0

Derginin kurucu ismi, yazar Arda Özgüven’in Genel Yayın Yönetmen’liğini yürüttüğü LEMUR, ekim sayısıyla edebiyatseverlerle buluştu. Derginin bu ay kapak konuğu Kaldırım Serçesi lakaplı Fransız şarkıcı Edith Piaf oldu. Kapak çizimini, tıpkı önce ki sayılarda olduğu gibi Efecan Sezer yaparken; kapak yazısını ise “Für Edith…” başlıklı yazısıyla Burak Bayülgen kaleme aldı.

Kısa süre önce yayın hayatına güçlü bir şekilde geri dönen LEMUR internet dergisi, geçtiğimiz günlerde ekim sayısını okurlarıyla buluşturdu. İnternet sitesi üzerinden ücretsiz takip edilebilen LEMUR’un on dokuzuncu sayısı, kıymetli kadrosuyla yine dopdolu!

Her sayısında değerli isimleri ağırlayan LEMUR’a ekim sayısında Burak Bayülgen, Mehmet Utku Şentürk, Remzi Karabulut ve daha pek çok önemli isim eşlik ediyor.

L-Koltuk köşesiyle okurlarına da yer veren LEMUR’da bu ay; hazırlamakta olduğu “Aşiyan’da ve Galatasaray’da Tevfik Fikret” yazı dizisinin final bölümüyle Nebil Özgentürk de yer aldı. Mehmet Utku Şentürk’ün İsveç korku sinemasını kaleme alırken, dergi ekibi ekim sayısında; Edgar Allan Poe, Cahit Sıtkı Tarancı, Erol Günaydın ve Nilgün Marmara gibi değerli isimleri de unutmadı. Cihan Yılmaz’ın karikatürleriyle eşlik ettiği LEMUR ekim sayısında, Nazlı Demet Uyanık’ın yeni yazı dizisi “Şanu” ilk bölümüyle okurlarla buluştu.

“Konuşan Lemur” projesiyle, görme engelli vatandaşlarımıza sesli öykü yayını yapan LEMUR, yeni sayısıyla hem eğlendirip, zaman zaman geçmişe götürürken hem de Arda Özgüven’in “Esaretten, Tarihin Tozlu Sayfalarına” başlıklı yazısıyla Türk matbaacılığına değiniyor.

LEMUR’UN EKİM KADROSU

Arda Özgüven, Burak Bayülgen, Mehmet Utku Şentürk, Angutyus, Efecan Sezer, Murat S. Dural, Mehmet Berk Yaltırık, Özlem Ertan, Ozan Yüksel, Taylan Koryürek, Leyla Tün, Nazlı Demet Uyanık, Remzi Karabulut, Mahir Ünsal Eriş, Demokan Atasoy, Uğur Kılınç, İlker Ekiz, Cihan Yılmaz, Ersin Perk, Melis Çamlıoğlu, Canberk Gezmen, Bekir Kerem Kurt, Rabia Yıldırım, Nihat Ziyalan, Işın Beril Tetik, Zeynep Çolakoğlu, Yaşar Menderes Çetin, Ecehan Biçen, Murat Han Esen, Nurşifa Çayır, Oğuzcan Erduran, Zülfikar Yamaç

Önceki İçerik101 sanatçıya ait 41 sanat atölyesi: “Açık Stüdyo Günleri // Open Studio Days”
Sonraki İçerikHafızayı güçlendirecek yeni bir font geliştirildi: “Sans Forgetica”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments