Maratonda bacağı kırıldı, emekleyerek tamamladı

0

Japonya’da düzenlenen bir maratonda, yarışmacılardan birinin son 200 metrede bacağının kırılmasına rağmen emekleyerek yarışı bitirmesi takdir toplarken, tartışmaları da beraberinde getirdi.

Geçen pazar günü Fukuoka’da düzenlenen maratona katılan Rei Iida isimli bir üniversite öğrencisi, yarışın sonlarına doğru düşerek bacağını kırdı. Japonya televizyonundan canlı olarak yayınlanan görüntülerde, Iida’nın 4 bin metrelik maratonu emekleyerek tamamladığı görüldü. 19 yaşındaki yarışmacının elleri ve dizleri kan içinde kaldı.

‘GÜÇLÜ BİR SORUMLULUK DUYGUSU VAR’

Etkinliği seyredenlerden biri, Asahi gazetesine verdiği demeçte “Onda güçlü bir sorumluluk duygusu car. Ona hayran kaldım ve onu alkışlamak istiyorum” dedi.

Telegraph’ta yer alan habere göre, başka bir izleyici ise Iwatani Sangyo’ya gönderdiği mesajda “Onun azmi hepimizi çok etkiledi” ifadelerini kullandı.

‘BÜYÜK BASKI ALTINDALAR’

Aynı zamanda eski bir ‘ekiden’ koşucusu olan, spor yorumcusu Tetsuhiko Kin, bir takım çalışması içerisinde olan koşucuların, kuşakları bir sonraki yarışmacıya ulaştırmaları gerektiği için büyük bir zihinsel baskı altında olduklarını belirtti.

Ancak, Iida’nın yarışı bitirme konusundaki ısrarına rağmen, organizatörler genç koşucunun yarışı tamamlamasına izin verdikleri için de eleştiri oklarının hedefi oldu.

Önceki İçerik3D yazıcıyla 9 ay hayatta kalabilen mini beyinler üretildi
Sonraki İçerikŞirinler 60 yaşında
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments