Milliyet Sanat’ın yeni sayısında “Bergüzar Korel” var

0

Aylık kültür sanat dergisi Milliyet Sanat, yeni sayısında kapağına bu ay ‘Bir Aşk İki Hayat’la izleyici karşısına çıkacak Bergüzar Korel’i taşıyor.

Aylık kültür sanat dergisi Milliyet Sanat, ocak sayısının kapağına “Bir Aşk İki Hayat” adlı filmle izleyici karşısına çıkacak Bergüzar Korel’i taşıyor. Korel, Asu Maro’ya verdiği kapsamlı söyleşide televizyonda yer aldığı popüler dizilerdeki karakterlerden yeni rolüne uzanan kariyerini anlatıyor. Derginin sinema sayfalarında ayrıca “Arakçılar/Shoplifters” adlı filmiyle geçen yıl Cannes Film Festivali’nden Altın Palmiye kazanan Hirokazu Koreeda’yla bir söyleşi de yer alıyor. Koreeda, bu ay gösterime girecek filminin yönettiği önceki aile dramlarından farklarından da bahsediyor. Bu ay “Creed”in yeni filmi “Efsane Yükseliyor”da başrolde yer alan aktör Michael B. Jordan’a ayrılmış bir portre yazısı ve Oscar’ın En İyi Yabancı Dilde Film dalındaki filmlerinin mercek altına alındığı bir inceleme de sinema sayfalarındaki konular arasında.

Çehov’un İvanov’u…

Derginin plastik sanatlar sayfalarında dikkat çeken bir konu, Tate Britain’ın Edward Burne-Joyce retrospektifini mercek altına alıyor. Sanat yaşamının 50. yılını kutlayan Can Göknil’le gerçekleştirilen bir söyleşi de okuyucuyla buluşuyor. Bu yıl Turner Ödülü’ne layık görülen Charlotte Plodger’in ödülü üzerinden teknolojinin sanattaki rolünü tartışan bir yazı da derginin bu ayki sayısında yer buluyor. Milliyet Sanat’ın sahne sanatları bölümünde Çehov’un “İvanov”unu sahnelemeye başlayan üç oyuncu, Tülin Özer, Tansu Biçer ve Şehsuvar Aktaş’la yapılmış bir söyleşi bulunuyor. Oyuncular söyleşide Çehov’un günümüzdeki önemini de yorumluyorlar. Avignon Tiyatro Festivali’nde sahnelenen ve küresel ısınmayı konu alan “Arktik”, BAM İstanbul’un yeni oyunu “Kader Can”da 17 karakteri canlandıran Deniz Karacaoğlu’yla yapılmış bir söyleşi de sahne sanatları sayfalarında yer alan diğer konular arasında bulunuyor. Derginin müzik sayfalarında ise yakın dönem yerli caz albümlerinden bir seçki okuyucuyla buluşuyor. Coldplay’in yeni albümünün dinleyicileri ikiye bölmesi, Sharon Van Etten’ın yeni albümü “Remind Me Tomorrow”, Londra sahnesinin yükselen yıldızı NilüferYanya ile gerçekleştirilmiş bir söyleşi müzik sayfalarında öne çıkan konulardan bazıları. Kemal Küçük ise oda müziğinin Türkiye’deki durumunu tartışan bir yazıyla konuyu mercek altına alıyor. Milliyet Sanat’ın edebiyat sayfalarında ise Sezgin Kaymaz yeni romanı “Nefta”yı derginin okuyucuları için anlatıyor. Şebnem İşigüzel ise dergideki köşesini bu ay ünlü yazar Zadie Smith’e ayırıyor.

Milliyet Sanat
Önceki İçerikDr. Skull: “İçimizden gelen, dinlemekten hoşlandığımız müziği yaptık”
Sonraki İçerikABD ile İsrail, UNESCO’dan ayrıldı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments