Nilipek.’in üçüncü stüdyo albümü: “mektuplar-I”

0

Nilipek.’in iki bölüm halinde yayınlanacak olan üçüncü stüdyo albümünün ilk bölümü ‘mektuplar I’ tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı.

Sabah (2015) ve Döngü (2017)’den sonra Nilipek.’in, “en mahrem albümü” olarak tanımladığı üçüncü stüdyo albümünün ilk bölümü olan ‘mektuplar I’ dinleyici ile buluştu. Beşer şarkılık iki bölüm halinde yayınlanacak olan “mektuplar”, birbirine bağlanan ama birbirinden farklı iki hikayeyi, ana karakterin yazdığı mektuplar aracılığıyla anlatıyor. Toplumu, ilişkileri, birlikteliği, mahremiyeti, beklentileri, kadınlığı ve erkekliği sorgulayan, kendi kırılganlığından korkmayan bu mektuplar; yazana ve yazılana zor sorular sormaktan, kendisiyle ve karşısındakiyle yüzleşmekten korkmuyor. Müzikal olarak farklı türlere referans veren albüm de bu mektuplara, bizzat mektup kavramı gibi somut ve zamansız bir alan yaratmayı amaçlıyor; geçmişin tanıdık, nostaljik hissiyle, geçmişte olmanın tekinsizliğini yan yana tutuyor.

mektuplar I – II’nin kayıtları Şen Bakkal‘da yapıldı ve kapak fotoğrafları Berkay Küçükbaşlar tarafından çekildi. mektuplar I’deki tüm parçaların miksini Umut Çetin üstlenirken, mektuplar II’de Umut Çetin ve Baran Göksu üstlendi. Her iki partın   ise masteringi Melograf Mastering; Christopher Leary‘ye ait.

Önceki İçerikSelin Sümbültepe’nin yeni teklisi: “Sebep Ne?”
Sonraki İçerikNilipek.’in üçüncü stüdyo albümü: “mektuplar-I”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments