Nilipek.’in üçüncü stüdyo albümü “mektuplar”ın ikinci yüzü tüm dijital platformlarda yayında

0

24 Nisan’da üçüncü stüdyo albümü “mektuplar”ın ilk bölümünü “mektuplar I” adı altında bir EP şeklinde yayınlayan Nilipek.’in “en mahrem albümüm” olarak tanımladığı albümünün kalanı “mektuplar II” tüm dijital platformlarda yayında.

Sabah (2015) ve Döngü (2017)’den sonra Nilipek., “en mahrem albümü” olarak tanımladığı üçüncü stüdyo albümünü 24 Nisan ve 8 Mayıs tarihlerinde yayınladı. Beşer şarkılık iki bölüm halinde yayınlanan “mektuplar”, birbirine bağlanan, ama birbirinden farklı iki hikayeyi, ana karakterin yazdığı mektuplar aracılığıyla anlatıyor. Toplumu, ilişkileri, birlikteliği, mahremiyeti, beklentileri, kadınlığı ve erkekliği sorgulayan, kendi kırılganlığından korkmayan bu mektuplar; yazana ve yazılana zor sorular sormaktan, kendisiyle ve karşısındakiyle yüzleşmekten korkmuyor. Müzikal olarak farklı türlere referans veren albüm de bu mektuplara, bizzat mektup kavramı gibi somut ve zamansız bir alan yaratmayı amaçlıyor; geçmişin tanıdık, nostaljik hissiyle, geçmişte olmanın tekinsizliğini yan yana tutuyor.

mektuplar I – II’nin kayıtları Şen Bakkal‘da yapıldı. mektuplar I’deki tüm parçaların miksini Umut Çetin üstlenirken, mektuplar II’de Umut Çetin ve Baran Göksu üstlendi. Her iki partın ise masteringi Melograf Mastering; Christopher Leary‘ye ait.

Önceki İçerikNilipek.’in üçüncü stüdyo albümü “mektuplar”ın ikinci yüzü tüm dijital platformlarda yayında
Sonraki İçerikSiyah Tavşan’dan yeni EP: “Diyonizyak”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments