Özgür Ay’ın yeni albümü: “Seslenebilsen Duymayanlara”

0

“Yaşadıklarımı ve gördüklerimi hafızamda resmediyorum sonra bu resimlerin müziğini arıyorum” diyen besteci, söz yazarı ve yorumcu kimliğiyle tanınan Özgür Ay, 7 yıllık aranın ardından “Seslenebilsen Duymayanlara” albümü ile büyük şehrin kaosuna karşı müzikseverlere “keyifli bir mola” sunuyor.

Resimlerin sözcüklerini ve notalarını arayan Özgür Ay, nefesli sazlar üstadı besteci aranjör Yuriy Ryadchenko’nun plak şirketi Saf Production’dan çıkan albümü “Seslenebilsen Duymayanlara” ile kulakların pasını silmeye hazırlanıyor. İlk albümü “Ses-sizlik”de olduğu gibi yeni albümünde de usta kalemini ve duygularını hem söze hem de besteye döken müzisyene, bu çalışmasında Londra’da yaşayan müzisyen kuzeni Murat Ay eşlik ediyor.

“Seslenebilsen Duymayanlara” albümünde de hafızasına takılı olan resimlerin müziğini arayan Özgür Ay, hayatı bir resim olarak görüyor ve “Her resmin bir müziği var. Ben onların müziğini arıyorum, buluyorum ve yazıyorum” diyor. Ayrıca müzisyen, “Albüm, resimlerdeki insanların yaşamlarının, umutlarının haykırışıdır. Ben sadece onları anlatıyorum” dediği ve “anlatı müziği” olarak tanımladığı çalışmasıyla müzikseverlere sade, yalın, samimi şarkılarıyla sakin ve huzurlu bir mola sunuyor. 

Önceki İçerikİDSO Denizbank Konserleri’nin sezon açılış konseri Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda
Sonraki İçerik2.5 Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Online Festivali
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments