Proje Geliştirme Atölyesi Fotoğraf Sergisi: “İstanbul’da Hanlar”

Fotoğraf: Ahmet Yılmaz

İFSAK bünyesinde gerçekleştirilen Timurtaş Onan ile Hanlar Proje Geliştirme Atölyesi katılımcılarının fotoğraflarından oluşan “İstanbul’un Hanları” adlı sergi İFSAK Lokal Sergi Salonu’nda açılıyor.

Proje Danışmanı: Timurtaş Onan

Danışman Yardımcısı: Ebru Akalın

07-26 Aralık 2019
İFSAK Lokal Sergi Salonu

Eminönü,Karaköy, Mahmutpaşa ve Beyazıt cıvarında yoğunlaşan hanlar doğu – batı arasında önemli bir ticari durak olan İstanbul’un önemli kültürel miraslarıdır. Bizans’tan Osmanlı’ya, Osmanlı’dan Cumhuriyet dönemi ve günümüze kadar uzanan geçmişin izlerini hala üzerinde taşıyan, geleneksel yöntemlerle üretime devam eden, zamana direnen hanları fotoğrafçılar; salt belgeselden ziyade sanatsal anlatıma ağırlık vererek yaklaşık bir yıla yakın sure fotoğrafladılar.

Fotoğraf: Birsen Uzun

Sergide yer alan fotoğrafçılar: Semiha Berkem, Ferhan Coşkun, Dila Çeçen, Selda Durkut, Hilal Düz Dilaver, Sema Düzgeç, Mehmet Berke Göktürk, Özge Gülsoy, Gülhan Hanbay, Muhip Şeyda Işıktaç, Müslüm İstekli, Mürvet Kılıç, Türkan Ceylan Koçak, Niso Maçoro, Artun Odabaşyan, Neslihan Oruç, Sena Öksüz, Mustafa Öz, Bahar Sayıner, Selma Topaç, Züleyha Uğrak, Birsen Uzun, Ahmet Yılmaz, Nurgül Yılmazkaya ve Beyhan Zeybek.

Sergi 26 Aralık tarihine görülebilir.

İFSAK

A: İstiklal Cad. Ayhan Işık Sok. No:32/2 34433 Beyoğlu / İstanbul
T: +90 (212) 292 42 01

İFSAK

Etiketler

0 yorum “Proje Geliştirme Atölyesi Fotoğraf Sergisi: “İstanbul’da Hanlar””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest