“Roma’da Bir Cinayet” seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor

"Sonu kestirilemeyen bu muhteşem gün, herkesin sırlarının bir bir ortaya döküldüğü unutulmaz bir sona şahitlik edecektir."

0

Çiçek Dilligil, Kubilay Penbeklioğlu, Melek Şahin, Dilara Mücaviroğlu ve Burak Uyanık’ı buluşturan “Roma’da Bir Cinayet” oyunu 10 Mart Cuma günü Profilo Kültür Merkezi’nde prömiyer yapmaya hazırlanıyor.

Elçin Gürler’in yazıp Kubilay Penbeklioğlu’nun yönettiği oyun, Mi Entertainment ve Nova Oyun Yapım imzası ile seyirci ile buluşturuluyor. Müziklerini Orhan Enes Kuzu, dekor tasarımını Selin Ölçen, Işık Tasarımını Kaan Eman, afiş tasarımını Galip Aksular üstlenirken; projenin Genel Sanat Yönetmenliği Mutlu İgdi’ye ait.

Aşkın şehri Roma’da muhteşem olması gereken bir gün hiç de beklenildiği gibi gitmez. Sonu kestirilemeyen bu muhteşem gün, herkesin sırlarının bir bir ortaya döküldüğü unutulmaz bir sona şahitlik edecektir. Bu sonda birinin değil hepsinin parmağı vardır. Hepsi bir o kadar kazanan, bir o kadar kaybedendir. Tıpkı hayat gibi!

“Roma’da Bir Cinayet” dinmeyen temposuyla seyirciye “acaba” sorusunu ağzı kulaklarında sorduran bir oyun… Oyun seyircileri Roma Konsolosluğunda ilginç bir evliliğe ve bir boşanma avukatının gözünden ilginç bir içsel hesaplaşmaya götürüyor. Gerçekten her evlilik bir cinayet midir ya da hiçbir ilişki de yalan yok mudur? Aşk her şeyden üstün gelebilir mi bu çağda?

Yazan: Elçin Gürler
Yöneten: Kubilay Penbeklioğlu
Oyuncular: Çiçek Dilligil, Kubilay Penbeklioğlu, Melek Şahin, Dilara Mücaviroğlu, Burak Uyanık
Müzik Tasarım: Orhan Enes Kuzu
Dekor Tasarım: Selin Ölçen
Dekor Uygulama: Selçuk Yılmaz
Işık Tasarım: Kaan Eman
Afiş Tasarım: Galip Aksular
Afiş Fotoğraf: Bahadırhan Erkoç
Proje Koordinatörü: Mehtap Öz
Proje Asistanı: Damla Özovalı
Reji Asistanları: Ekin Duygu Emre, Gizem Ezgi Kardeş
Yapım: Mi Entertainment & Nova Oyun Yapım
Genel Sanat Yönetmeni: Mutlu İgdi
Tür: Komedi
Süre: 80 dakika-tek perde

Önceki İçerikErtuğrul Sarı Armağan Kitabı: Eskişehir Yerel Tarihi Araştırmaları
Sonraki İçerikTürkiye’den yapay zekâ destekli bir çizgi roman: “Yapay Cinayet”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments