Selin Sümbültepe’nin yeni teklisi: “Sebep Ne?”

0

Selin Sümbültepe’nin karantina günlerinde yazdığı ve bestelediği yeni teklisi ‘Sebep Ne?’ tüm dijital platformlarda yayında.

Selin Sümbültepe 2017 senesinde yayınladığı ilk albümü ‘Cızgan‘dan sonra 2019 yazında çıkardığı tekliler ile adını duyurmaya devam etti. Yeni teklisi ‘Sebep Ne?’ ile içinde bulunduğumuz dünyanın, insanın kendisiyle kaldığı maksimum zaman dilimlerinin, kafamızda dönen soruların hepsini müzikle dillendirip ağlanacak halimize gülmeyi, düşünürken dans edebilmeyi amaç edinmiş; biraz pesimist, çokça oryantalist bir dışavurumla karşımıza çıkıyor.

Selin Sümbültepe;

Hatay’da doğdu. 2000 yılında lise eğitimi için Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümü’ne girdi. 2007 yılında üniversite eğitimi için Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na geçiş yaptı. İstanbul’a geldiği andan itibaren vokal kariyeri için çalışmalara başladı.

Klasik müzik eğitiminin yanında birçok farklı sahnede geri vokal olarak yer alma imkanı buldu. 2010 yılından itibaren kendi müziğini üretmeye ve 2014 yılından itibaren kendi sahnesini yapmaya başladı. 2017’nin Aralık ayında ilk albümü “Cızgan”ı dinleyicisi ile buluşturdu. Şimdilerde ise 2020 senesi içerisinde yayınlayacağı teklileri üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Önceki İçerikHubble Uzay Teleskobu, 30. yılını yeni bir kozmos görüntüsüyle kutladı
Sonraki İçerikSelin Sümbültepe’nin yeni teklisi: “Sebep Ne?”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments