Suluboya sanatçıları kahve ile resim yaptı

0

Göztepe’deki Turuncu Art Cafe’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Kahve ile Suluboya Şenliği”nde bir araya gelen ressamlar kahveyi boya olarak kullandı.

Etkinliğin birinci gününde Ercan Paya, Emirhan Murat Ergün ikinci gününde Ahmet Öğreten ve Sinan Balta rehberliğinde suluboya çalışmaları yapıldı. Boya olarak sadece kahvenin kullanıldığı workshop çalışmasında manzaradan doğaya farklı çalışmalar ortaya çıktı.

Ressam Emirhan Murat Ergün etkinlik İle ilgili olarak, şunları söyledi: “Kahve basit gibi görünen ama alışmadığınız için kullanması oldukça zor bir malzeme. Bu etkinlik bize kahveyi boya gibi kullanmayı öğretiyor. Aynı zamanda en basit bir malzemeyle dahi resim yapılabileceğini, elinizde boya yokken kahveyle bile içinizdeki resim aşkını ortaya çıkartabileceğinizi gösteren bir etkinlik.”

Kahve ile suluboya yaparken kahvenin genelde bal ile karıştırıldığını kıvamlı hale getirip suyla açarak tonlama yapıldığını anlatan Ergün, “Akasya ağacının özünden yapılan Arap zamkı denilen bir malzeme var. Ben de kahveyi biraz koyulaştırdım, yaktım ve içine Arap zamkı koydum. Beklettim, kuruttum ve taş sulu boya şekline getirdim.” ifadesini kullandı.

Etkinliğe katılarak kahve ile suluboya çalışmaları yapan katılımcılar yaşadığımız Pandemi sürecinde az da olsa Sanat adına bir nefes olduğunu belirttiler.

Önceki İçerikSuluboya sanatçıları kahve ile resim yaptı
Sonraki İçerikJohnny Depp’in eski eşi Amber Heard: “Beni öldürmekle tehdit etti”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments