Ümit Erzurumlu’nun 9. Kişisel Sergisi: “Yankı”

0

Ressam Ümit Erzurumlu YANKI adını verdiği, son dönem çalışmalarından oluşan 9. Kişisel Resim sergisini 2 Kasım 2018 Cuma günü Galeri Eksen’de açıyor.

Yurt içinde ve yurtdışında kişisel ve karma birçok sergiye katılan Ümit Erzurumlu’nun ulusal ve uluslararası koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.

Uzun zamandır Kübo Fütürist ve Fütüristik  tarzda çalışmalarıyla tanıdığımız sanatçı yine  resimlerinin ana temasının hareket olduğunu belirtiyor. Bu sergide sanatçının Yağlıboya Peyzaj ve figür çalışmalarının yanı sıra özgün baskı tekniklerinde yaptığı son dönem eserleri de sergilenecek.

-Sanatçının 2016 yılında Paris te açtığı sergisinden bir eseri Unesco koleksiyonuna girmiştir.

– Luis A. Noboa Naranjo  Müzesi 26 Nisan-28 Mayıs 2018 tarihleri arasında Guayaquil “ÁLVARO NOBOA PONTÓN”  Su konulu Uluslararası Resim Bienaline Türkiye’yi temsilen davet edilmiştir.

Ressam Ümit Erzurumlunun Kısaca sanat görüşü:

Müzik ve matematik kardeş, rüzgar ve gürültü yakın akrabalarsa, biz her şeyle akrabayız. Her bir resmimde, bütün varlığın soyağacının dallarında gezerek dalların aralarındaki ilişkileri sorguluyorum.

Zihnimde düşünceler kelimelerle kovalamaca oynuyorlar sanki. Bir naturmort, çiçek veya doğa resmi yapmak süreç içerisinde mola değil görünmeyeni ifade edebilmenin bir başka yolu. Enstrüman çalan çizerken müziğin ritmine eşlik ediyor, kavga edenleri çizerken kalp atışlarını duyuyorum. Bir peyzaj çizerken ise rüzgârın gürültüsüne karşı çatıların çığlıklarını dinleyebiliyorum.

Biyografi

17.11.1974 yılında Sivas Koyulhisar’da doğdu. Resim merakı ilkokul yıllarında başladı. 12 yaşında Babasının teşvikiyle çeşitli ressamların atölyelerinde başladığı resim çalışmalarına Lise yıllarında da devam etti. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümünü girdi..1996 yılında kendi atölyesini kurdu. 1999 ve 2003 yıllarında Kübist eğilimli resimler yapan sanatçı, sonraki yıllarda asimetri ve hareket İmgesini resimlerinde kullanmaya başladıktan sonra Kübo fütürist, ve Fütüristik resimler üretmeye başladı.

Yankı / 2 – 14 Kasım 2018

Açılış: 2 Kasım 2018 Cuma
Galeri Eksen: Teşvikiye, Maçka Cad. No:29, 34367 Şişli/İstanbul
Telefon:  0(212) 219 08 50

Galeri Eksen

Önceki İçerikMichael Kuyucu’dan “Müziğin Kilometre Taşları 3”
Sonraki İçerikMarcus Yam: “İklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmayı umuyorum”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments