Umut Kapaklıkaya’nın ilk teklisi: “Dönmüyor Dünya”

0

Umut Kapaklıkaya’nın sözü ve müziği kendisine ait olan “Dönmüyor Dünya” isimli yeni şarkısı tüm dijital platformlarda yayınlandı.

İzmirli genç müzisyen Umut Kapaklıkaya yeni teklisini müzikseverlerin beğenisine sundu. Akustik bir şarkı olan “Dönmüyor Dünya” melodi ve yarattığı atmosfer ile dikkati üzerine çekti. Sözleri insanın devinim halini anlatan, başına ne gelirse gelsin yaşamayı bırakmayan halini sözleriyle tekrar tekrar bizlere hatırlatıyor.

Genç müzisyen “Dönmüyor Dünya” adlı teklisini bize şöyle aktarıyor: “Şarkının kayıt ve yapım aşamasında gerçekten ekip olarak büyük emek harcadık. Ama şarkının melodisi veya sözlerini yazarken kendimi çok zorlanmış hissetmedim. Şarkı arkaya yaslanıp büyük bir ekrandan kendimi izleyip, ardından yazmaya başladım ve çorap söküğü gibi geldi. İmkanlarımız bu süreçte çok kısıtlıydı ama çevremden gerçekten çok büyük bir destek gördüm ve elimizden gelenin en iyisini yaptık. İleriki süreçte çıkaracağım bestelerde de elimden geldiğince müziğimle insanları dinlendirip, sözlerimle düşündürmeye çalışacağım.”

Akustik besteyle çıkış yapan Umut Kapaklıkaya çeşitliliği arttıracağını ve en kısa zamanda da bir albüm yayınlayacağını belirtti.

Umut Kapaklıkaya’yı Takip Edin;

Önceki İçerik“Korona Günlerinde Edebiyat”a büyük ilgi
Sonraki İçerikUmut Kapaklıkaya’nın ilk teklisi: “Dönmüyor Dünya”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments