2.Uluslararası Akra Caz Festivali’nin programı açıklandı

0

Caz müziğin dünyaca ünlü isimleri; Antalya Akra Caz Festivali’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Bu yıl Antalya’da ikincisi gerçekleşecek olan festival, modern ve klasik cazın yanı sıra;  caz müziği funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir  müzikal yelpazeyle  izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 2. Antalya Akra Caz Festivali,  19-29 Haziran 2019 tarihleri arasında Akdeniz’in ve Bey Dağları’nın eşsiz manzarası eşliğinde Akra Hotels ‘in bahçesinde gerçekleşecek. 

Festival’in açılış gecesi, geleneksel İspanyol ve Latin müziği temalarını kendine özgü yorumuyla birleştiren, büyüleyici sesiyle dikkat çeken İspanyol sanatçı Monica Molina konseri ile olacak. Konser öncesi Akra Jazz Band güçlü sesiyle Barbaros’u ve müzik kariyerlerinde sayısız başarıya imza atmış olan Şallıel Kardeşler’i konuk edecek.   Ardından festival, kendine has müzikal yorumunun yanı sıra,  hem solo hem de sahnedeki diğer enstrümanlarla birlikte yaptığı harika doğaçlamalarıyla öne çıkan Kübalı Caz piyanisti Roberto Fonseca’yı “Havana Gecesi” ile sahnesinde konuk edecek. Aynı gece Türkiye’nin en iyi caz vokallerinden Ece Göksu Quartet’i ile birlikte sahnede olacak. 

Soul ve rhtyhm’n blues’a getirdiği yenilikçi  tarzıyla dikkat çeken, Simply Falling şarkısıyla uzun süre dünya listelerinde ilk sırada kalan Nijerya kökenli Amerikalı sanatçı Iyeoka festivalde sahne alacak bir diğer isim. Iyeoka öncesinde ise; New Orleans ve New York sokaklarından gelen Amerikan Halk Müziği, Caz ve Blues müziğinin yüksek enerjili gruplarından Tin Pan Band sahne alacak. Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, ikinci yılında da festivalde dinleyenlerle buluşacak. Say konserde, son eserleri arasında yer alan  Truva Sonatı’nı ve İzmir Süiti’ni yorumlayacak.

Rus saksafon sanatçısı Igor Butman , harika müzisyenlerden oluşan Moskova Caz Orkestrası ile birlikte festivalde muhteşem bir geceye imza atacak. Ayrıca Türkiye’nin usta gitar sanatçılarından Önder Focan ‘da grubuyla festival sahnesinde olacak. 

Festival ikinci yılına dünyanın en iyi caz vokalleri arasında gösterilen ve 2011 yılında “En iyi caz vokal albüm” dalında Grammy ödülü kazanan Dee Dee Bridgewater ile veda edecek. Bridgewater’a Türkiye’nin en önemli virtüöz sanatçılarından  oluşan Akra Big Band eşlik edecek.

Monica Molina / Akra Jazz Band feat. Barbaros & Şallıel Bros – 19.06.2019 Çarşamba / 21:00

Roberto Fonseca “Havana Gecesi”  / Ece Göksu Jazz Quartet – 20.06.2019 Perşembe / 21:00

Iyeoka / Tin Pan Band – 22.06.2019 Cumartesi / 21:00

Fazıl Say / Truva Sonatı – İzmir Süiti – 26.06.2019 Çarşamba / 21:00

Igor Butman &Moscow Jazz Orchestra  / Önder Focan Group  – 28.06.2019 Cuma / 21:00

Dee Dee Bridgewater &  Akra Big Band- 29.06.2019 Cumartesi / 21:00

Önceki İçerikAlman sinemasının öne çıkan yapımları Ankara’da: “Kino 2019”
Sonraki İçerikBİFO ile Romantizmden Sonsuzluğa
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments