38. İstanbul Kitap Fuarı tüm hızıyla devam ediyor

Tüyap ve Türkiye Yayıncılar Birliği katılımıyla yapılan 38. İstanbul Tüyap Kitap Fuarı, tüm hızıyla devam ediyor.

0

Yayın dünyası için bir gelenek haline gelen, yerli ve uluslararası düzeyde tüm yayın dünyasının bir araya getiren, Tüyap ve Türkiye Yayıncılar Birliği katılımıyla yapılan ve bu yıl 38’incisi gerçekleştirilen İstanbul Tüyap Kitap Fuarı tüm hızıyla yılın en heyecan verici etkinliği olmaya devam ediyor.

İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde 10 Kasım’a kadar sürecek olan fuarın bu yılki konuk yazarı Adnan Özyalçıner. Fuarın teması ise; Edebiyatımızda 50 Kuşağı” aynı zamanda fuar kapsamında bu yıl ilki gerçekleşecek olan İlk Kitabım Tüyap’ta söyleşi başlığıyla yeni bir proje hayata geçiriliyor. Proje kapsamında ilk kitaplarını yayınlatan yazarlar eşliğinde kısa sunumların gerçekleşeceği etkinliklerle 30’dan fazla ilk kitap sunumu yapılacak.

Heyecan verici bir şekilde 2 Kasım’da başlayan ve 10 Kasım’a kadar sürecek olan İstanbul Tüyap Kitap Fuarı’na mutlaka gidin. Çünkü; yerli ve uluslararası düzeyde 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirilen, panellerin, söyleşilerin, imza günlerinin yapılacağı, bu anlamda yayıncı ile kitap severi, kitap sever ile yazarları, yazarlar ile okuyucuları buluşturan, bir araya getiren fuar tüm bu sebeplerden dolayı son derece değerli.

Tabii bir de yaklaşmakta olan uzun kış gecelerine bizleri, yani kitapseverleri, -hatta kitap okuma hevesi içerisinde olmayanları bile- kapsayıcı ve hazırlayıcı özelliğiyle de kaçırılmaması gereken bir etkinlik kesinlikle.

Yılda bir kez gerçekleşen böylesine geniş katılımlı ve etkinliği bol olan kitap fuarını uzak diyerek, dünyanın öbür ucunda diyerek kaçırmayın lütfen. Gidip birkaç kitap alıp, sevdiğiniz bir yazarı görüp o havayı solumak dahi size iyi gelecek, eminiz bundan. Katılım sağlamanız ve yeni kitaplar almanız dileğiyle.

Önceki İçerikÖlümcül unutkanlığın ilacı, Çin karasularının altında bulundu
Sonraki İçerikAltyazı Sinema Dergisi’nin Kasım-Aralık sayısı çıktı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments