38. İstanbul Kitap Fuarı tüm hızıyla devam ediyor

Yayın dünyası için bir gelenek haline gelen, yerli ve uluslararası düzeyde tüm yayın dünyasının bir araya getiren, Tüyap ve Türkiye Yayıncılar Birliği katılımıyla yapılan ve bu yıl 38’incisi gerçekleştirilen İstanbul Tüyap Kitap Fuarı tüm hızıyla yılın en heyecan verici etkinliği olmaya devam ediyor.

İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde 10 Kasım’a kadar sürecek olan fuarın bu yılki konuk yazarı Adnan Özyalçıner. Fuarın teması ise; “Edebiyatımızda 50 Kuşağı” Aynı zamanda fuar kapsamında bu yıl ilki gerçekleşecek olan “İlk Kitabım Tüyap’ta” söyleşi başlığıyla yeni bir proje hayata geçiriliyor. Proje kapsamında ilk kitaplarını yayınlatan yazarlar eşliğinde kısa sunumların gerçekleşeceği etkinliklerle 30’dan fazla ilk kitap sunumu yapılacak.

Heyecan verici bir şekilde 2 Kasım’da başlayan ve 10 Kasım’a kadar sürecek olan İstanbul Tüyap Kitap Fuarı’na mutlaka gidin. Çünkü; yerli ve uluslararası düzeyde 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirilen, panellerin, söyleşilerin, imza günlerinin yapılacağı, bu anlamda yayıncı ile kitap severi, kitap sever ile yazarları, yazarlar ile okuyucuları buluşturan, bir araya getiren fuar tüm bu sebeplerden dolayı son derece değerli.

Tabii bir de yaklaşmakta olan uzun kış gecelerine bizleri, yani kitapseverleri, -hatta kitap okuma hevesi içerisinde olmayanları bile- kapsayıcı ve hazırlayıcı özelliğiyle de kaçırılmaması gereken bir etkinlik kesinlikle.

Yılda bir kez gerçekleşen böylesine geniş katılımlı ve etkinliği bol olan kitap fuarını uzak diyerek, dünyanın öbür ucunda diyerek kaçırmayın lütfen. Gidip birkaç kitap alıp, sevdiğiniz bir yazarı görüp o havayı solumak dahi size iyi gelecek, eminiz bundan. Katılım sağlamanız ve yeni kitaplar almanız dileğiyle.

Aynur Kulak

Etiketler

0 yorum “38. İstanbul Kitap Fuarı tüm hızıyla devam ediyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynur Kulak | Takip Et

Aynur Kulak | Instagram

 • nsan hangi noktaya kadar direnebilir? Herhangi bir tehlike sz konusu
  İnsan hangi noktaya kadar direnebilir? Herhangi bir tehlike söz konusu olduğunda yaşama güdüsünün inanılmayacak seviyelere
 • Son derece kritik snrnn nerede balayp nerede bittii ok nemli
  Son derece kritik, sınırının nerede başlayıp nerede bittiği çok önemli olan , dozajı iyi ayarlanamazsa
 • Pazartesi gnlerinin aslnda sendromsuz olduunu byle bir sz haftaya yeni
  Pazartesi günlerinin aslında sendromsuz olduğunu, böyle bir sözü haftaya yeni başlamanın stresiyle bizim yakıştırdığımızı biliyor
 • kltrsanat pazar pazarkeyfi sunday sundayvibes gnaydn goodday sundayfunday vapurkeyfi
  .............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................  #k ültürsanat  #pazar   #pazarkeyfi   #sunday   #sundayvibes   #g ünaydın  #goodday   #sundayfunday   #vapurkeyfi   #kad ıköyvapuru  #buenosdias   #domingo   #buongiorno   #mercato 
 • Kitaplar mis gibi kokan bir fincan kahve ve kendimizi martmak
  Kitaplar, mis gibi kokan bir fincan kahve ve kendimizi şımartmak adına kahvenin yanında tatlı. Cumartesinin
 • Sinema neyi anlatr sorusuna verilecek snrl bir cevap olamaz sanrm
  Sinema neyi anlatır sorusuna verilecek “sınırlı” bir cevap olamaz sanırım. Sinema toplumu anlatır, sinema bir
 • Efendim o zamandan u zamandan bu zamandan farkl mekanlar ve
  Efendim o zamandan, şu zamandan, bu zamandan; farklı mekanlar ve farklı duygu durumlarından bir kolaj.
 • Darda ve ieride olup biten her ey bizimle ilgili evet
  Dışarıda ve içeride olup biten her şey bizimle ilgili, evet. Fakat bir de bizim dünyaya

Reklam

Aynur Kulak | Twitter

Pin It on Pinterest