Açık Stüdyo Günleri’ne sanatçı başvuruları başladı

0

Bu sene 2-4 Ekim 2020 tarihleri arasında yedinci edisyonu gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri’nde sanatçılar, ev ve atölyelerinde kendi eserlerini meraklı bir izleyici kitlesi ile paylaşma fırsatı buluyor olacak.

ASG 2020´de resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Şişli, Kurtuluş, Teşvikiye, Adalar ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyelerini ziyaretçilere açıyorlar.

Ziyaretçiler ise Açık Stüdyo Günleri sanatçı atölyeleri haritaları aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olma imkanına erişiyor.

Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlardan biri olan ”ağ oluşturma” için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor.

Bu bağlamda Açık Stüdyo Günleri 2019’da 63 sanatçının 42 atölye ve evi 3 gün boyunca yüzlerce sanatsever tarafından ziyaret edildi. ASG ile ilgili gerek basın gerekse sosyal medya ve ziyaretçiler tarafından gelen olumlu izlenimler ASG’yi her sene tekrarlanan bir etkinlik haline getirdi.

Açık Stüdyo Günleri /// Open Studio Days, kar amacı gütmeyen ve sponsorsuz bir organizasyon olarak Deniz Beşer tarafından koordine edilmektedir.

Kimler başvurabilir?

Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Şişli, Kurtuluş, Teşvikiye, Adalar ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanlari bulunan resim, heykel, fotoğraf, illüstrasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı ve bağımsız sanat mekanları başvuru yapabilir.

Nasıl başvurulur? 

www.openstudiodays.com adresinde bulunan ASG başvuru formunu doldurduktan sonra 5 farklı eser-projenizi, 3 adet atölye fotoğraf ve kendi profil fotoğrafınızı ekleyerek 20 Ağustos 2020´e dek [email protected]´a göndermelisiniz.

Başvuru formu ve diğer detaylar için; https://www.openstudiodays.com

ASG’ye dair güncel gelişmelerden haberdar olmak için lütfen ASG sosyal medya sayfalarını takip edebilirsiniz;

https://www.facebook.com/openstudiodays

https://www.instagram.com/openstudiodays/

Önceki İçerikAçık Stüdyo Günleri’ne sanatçı başvuruları başladı
Sonraki İçerikKayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi 11. yaşını Salvador Dali’nin “Yanan Zürafa” tablosundan esinle kutladı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments