Ahmet K. Bilgiç’in Draupadi Unleashed soundtrack albümü çıktı

0
© Karin Catt

Ahmet K. Bilgiç’in Amerikan bağımsız filmi Draupadi Unleashed için hazırladığı soundtrack albümü, LU Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Yönetmenliğini Tony Stopperan’ın yaptığı 2018 yapımı Amerikan bağımsız filmi Draupadi Unleashed, 1930’ların Hindistan’ında bir kadının kendi özgürlüğüne kavuşma hikâyesini anlatıyor. Müzikleri Ahmet Kenan Bilgiç imzasını taşıyan albüme Can Saka kompozisyon ve aranjmanlarda eşlik ediyor. Albüm, LU Records etiketiyle bütün dijital platformlarda dinlenebilir.

Prömiyerini New York Indian Film Festivali’nde yapan Draupadi Unleashed’in müzikleri, geleneksel Anadolu formlarını klasik batı müziği ve Hint armonisiyle hikayeye eklemleniyor. Soundtrack, Ahmet Kenan Bilgiç’in daha önceki çalışmalarında rastlamadığımız bir müzik füzyonuna sahip.

Yapımcı: Ahmet Kenan Bilgiç
Beste & Düzenlemeler: Ahmet Kenan Bilgiç, Can Saka

Hint Kemanı: Serdar Pazarcıoğlu
Yaylılar: Görkem Güder, Altuğ Öncü, Özgür Arkun, Şenol Arkun
Akustik Gitar: Cenk Erdoğan, Ahmet Kenan Bilgiç
Perdesiz Gitar: Cenk Erdoğan
Perküsyonlar: Memduh Akatay
Flugelhorn: Serkan Emre Çiftçi
Alto & Soprano Saksafon: Barış Ertürk
Soprano Saksafon: Sinan Sakızlı
Akapella: Şebnem Hassanisoughi, Barış Ertürk

Kayıt: Hayyam Stüdyoları, Çukurcuma 09 Stüdyosu
Sinan Sakızlı, Can Aykal
Mix & Mastering: Sinan Sakızlı
Kapak Görseli: Selin Çınar
Görsel Tasarım: Hop İstanbul

Ahmet Kenan Bilgiç;

Fotoğraf: Sohvi Viik

Türkiye’nin köklü progresif müzik grubu Gevende’den tanıdığımız Ahmet Kenan Bilgiç, Sundance Film Festivali’nde prömiyerini yapan Sarmaşık ve aynı festivalden Büyük Jüri Ödülü ile dönen Kelebekler filmlerinin müziklerini besteledi ve müzik süpervizörlüğünü üstlendi.  2011’de yaptığı ilk uzun metraj film müziği “Atlıkarınca” ile 30. Istanbul Film Festivali’nde Altın Lale En iyi Film Müziği Ödülü’nü aldı ve birçok film ve görsel projeler için müzik besteledi. Bilgiç, 2018’de film müziklerini odağına alan LU Records’ı kurdu ve birçok soundtrack albümü yayınladı. Almanya’nın önemli avantgard tiyatrolarından HAU’da sahnelenen Serenade müzikalinde hem besteci hem oyuncu olarak yer alan Bilgiç, 2019 Tallinn Film Festivali’nde jüri olarak yer aldı ve  geçtiğimiz yıl, Serkan Emre Çiftçi ile, İngiliz yapımı “Substratum Live Mapping & Dance” projesi için yaptığı müzik ve ses tasarımı ile “U.K. Theatre & Technology Awards – Best Innovation in Sound” ödülünü aldı. Ayrıca Ahmet Kenan Bilgiç, 39. İstanbul Film Festivali Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü jürisinde yer alacak.

Önceki İçerikRestoranlarda masalar kalkıyor sadece paket servis yapılacak
Sonraki İçerikAhmet K. Bilgiç’in Draupadi Unleashed soundtrack albümü çıktı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments