Etiketli: LU Records

Ahmet Kenan Bilgiç yeni albümünün ilk teklisi “düğümdüğüm”ü 15 Mayıs’ta yayımlıyor

Türkiye'nin köklü progresif rock grubu Gevende'nin sesi olarak bildiğimiz, yaptığı film müzikleri ile tanıdığımız, LU Records'un kurucusu, prodüktör, besteci ve gitarist Ahmet Kenan Bilgiç yeni albümünün ilk teklisi "düğümdüğüm"ü LU Records etiketiyle 15 Mayıs'ta yayımlıyor.  Bilgiç, solo albümünün ilk teklisinde alternatif bir akustik-elektronik ... Devamı »

Lopenstraat altılısının yeni albümü “lopenstraat II” 27 Mart’ta yayında

Lopenstraat altılısının yeni albümü "lopenstraat II" 27 Mart’ta LU Records etiketiyle müzikseverlerle buluşuyor. Şimdiye kadar üç EP yayınlamış olan Lopenstraat 2014'te kuruldu. Progresif rock müziğin formlarını, serbest doğaçlamalarla müziğine işleyen Lopenstraat altılısının yeni albümü "lopenstraat II" 27 Mart'ta LU Records ile yayımlanıyor. Parçaların ... Devamı »

Bilal Karaman’ın yeni albümü “Manouche a La Turca, Vol. 2” yayında!

Türkiye'nin önde gelen gitaristlerinden Bilal Karaman'ın Osmanlı ve Anadolu müziklerini Manouche geleneği ile harmanladığı serisinin ikincisi, EP formatında LU Records etiketiyle yayımda. Ağlama Değmez Hayat ve Sultan-ı Yegah Sirto gibi çok iyi bildiğimiz eserleri Fransız Django Reinhardt'ın öncüsü olduğu  manouche ve swing-jazz üslupları ile bambaşka bir formatta ... Devamı »

SUBSTRATUM performansının müzikleri tüm dijital müzik platformlarında

İngiliz yapımı SUBSTRATUM performansının müzikleri LU Records etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında dinlenebilir durumda. İngiltere'nin sahne sanatları alanındaki en köklü festivallerinden Freedom Festival'in açılış etkinliği olarak sahne alan proje, beş farklı İngiltere menşeili kuruluşun ortaklığı ile hayat buldu. Dans, müzik ve ... Devamı »

Pin It on Pinterest