Allison Holker, zorlukları dansla aşıyor

Allison Holker, eşinin ölümünden sonra uzak kaldığı sahnelere 'So You Think You Can Dance' jürisine dahil olarak geri döndü.

0
Twitch olarak bilinen Stephen Boss, Allison Holker ile 'Dancing With the Stars' programında yer aldı. İkili daha sonra 'So You Think You Can Dance' programında bir araya geldi.

Dansçı Stephen Boss‘un ölümünden sonra dans etmeyi bırakan Allison Holker, şimdilerde “So You Think You Can Dance” adlı programda jüri üyesi olarak yer alıyor. Holker, bu programda eşiyle tanışmıştı.

Yoğun duygularla başa çıkmak isteyen dansçılar genellikle fiziksel olarak hareket etmek isterler. Eğer hayatınızı bedeninizle konuşmayı öğrenerek geçirdiyseniz, diğer iletişim biçimleri eksik hâle gelir. Dansçı ve koreograf Allison Holker her zaman böyle hissettiğini belirtti. Bir röportajda “Dans, kendime bir mutluluk bulabileceğim, kendimi ifade edebileceğim veya kendimi tanıyabileceğim bir yerdi.” dedi.

Aynı zamanda dans, eşi Stephen Boss ile ilişkisinin temelini oluşturdu. İkili, “So You Think You Can Dance” adlı reality televizyon serisinde tanıştı ve 2013’te evlendiler. Boss, Holker’ın önceki ilişkisinden olan kızını evlat edindi ve birlikte iki çocuk sahibi daha oldular.

Dans, hayatlarını ve geçim kaynaklarını belirledi. Boss, “The Ellen DeGeneres Show” için DJ ve baş yapımcı oldu; Holker, “Dancing With the Stars” programında yer aldılar. Diğer dans sanatçılarını desteklediler ve mentorluk yaptılar, özellikle Boss, iyiliğinin kapsamı ve derinliği ile tanınmıştı. Sosyal medya takipçileri için sık sık paylaştıkları koreografik düetlerde, uyum, cömertlik ve güveni simgeliyorlardı.

Holker, “İkimiz için dans bir aşk diliydi ki bunu pek çok insan deneyimleyemez. Hareketlerimiz aracılığıyla birbirimizi gerçekten anlayabilirdik.” dedi. Ancak, Aralık 2022’de Boss, 40 yaşında vefat etti, intihar söylentileri yayıldı. Sahne dışında ve üzerinde yansıttığı neşeyle çelişen bu haber, Boss’u tanıyanlar veya sadece onun hakkında bilgi sahibi olanlar için şok ediciydi. Aylar boyunca Holker, dans edememe durumuyla karşı karşıya kaldı. Dünyanın anlamını çözmek için güvendiği sanat onun için anlamsız görünmeye başladı.

Holker, “Dans etsem, Stephen’ın burada olmadığı gerçeğini kabul etmek zorunda kalacağım gibi geldi. Tekrar dans edip etmeyeceğimi bilmiyordum. Yapabilir miydim bilmiyordum.” dedi.

Holker, sağda, diğer jüri üyeleri Maksim Chmerkovskiy ve Comfort Fedoke ile birlikte 'So You Think You Can Dance' programında. | Fox Network

Yavaş yavaş yeniden dans etmeye başladı. Bu ayın başlarında, 36 yaşındaki Holker, “So You Think You Can Dance” adlı programda bir jüri üyesi olarak ilk kez sahneye çıktı. Programa geri dönüşü bir döngüyü kapatırken aynı zamanda yeni bir bölüm başlatıyordu.

Holker, 2006’da ikinci sezonunda yarışmacı olarak yer aldığı zaman genç biriydi. Boss’la dördüncü sezonda yarıştıktan sonra tanışmışlardı ve çift, birkaç kez All-Star partnerleri olarak programa geri dönmüştü. “So You Think You Can Dance” son olarak 2022’de televizyonda yayınlandığında, jüri masasında Boss vardı.

Holker’ın parlak profesyonelliği, röportajlarda veya sunuculuk işlerinde, her zaman doğru şeyleri söylemesini sağlıyordu. Bu parıltısı kaybolmadı, “So You Think You Can Dance” sezonunun ilk bölümlerinde daha şeffaf hâle geldi. Genç dansçıların performansları genellikle onu gözyaşlarına boğuyordu. Boss’u da anmaktan kaçınmıyordu.

“So You Think You Can Dance” programının sunucusu Cat Deeley, e-posta yoluyla Holker’ın cesaretini takdir etti. Deeley, “Onun hikayesini paylaşmaya olan isteği, sadece arkadaşları ve ailesi için değil, tüm dans topluluğu için olumlu bir örnek teşkil etti.” diye yazdı. Holker her zaman canlı ve çok yönlü bir dansçı olmuştur. Dansın duygusal merkezini belirlemiştir.

Hikâye, Holker’ın Boss’un ölümünden sonra paylaştığı videolarda farklı bir nitelik kazandı. Hareketi daha gevşek, daha az keskin hâle geldi; dansında artık yeni bir özgürlük ve derinlik vardı. Kendi kendine geri dönüş yolculuğunda dans ederken onu görebilirsiniz. Holker, dostu ve Boss’un arkadaşı olan oyuncu ve koreograf Brittany Perry-Russell’ın dansa geri dönüşünde etkili bir rol oynadığını söyledi.

Bu arada, Allison Holker Boss, eşi Stephen ‘tWich’ Boss’un vefatının ardından dansa dönüşünü The Kelly Clarkson Show‘a konuk olarak aktardı. Programda, eşiyle birlikte 2021’de yazdığı yeni çocuk kitabı “Keep Dancing Through”un ailesinin yas sürecini nasıl atlatmalarına yardımcı olduğunu paylaştı.

Önceki İçerikGOSS’un yeni teklisi: “Olası Kazalar”
Sonraki İçerik29. Marble İzmir için geri sayım
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments