Anthotype Emulsions’un ikinci cildi yayımlandı

Antotip üretim yapan sanatçıların "World Anthotype Day 2023" kapsamında bitki ve doğal pigmentlerle yaptıkları güneş baskıları AlternativePhototography.com tarafından kitaplaştırılarak "Anthotype Emulsions, Volume 2" adı ile dünya genelinde satışa sunuldu.

0

Antotip üretim yapan sanatçıların “World Anthotype Day 2023” kapsamında bitki ve doğal pigmentlerle yaptıkları güneş baskıları AlternativePhototography.com tarafından kitaplaştırılarak “Anthotype Emulsions, Volume 2” adı ile dünya genelinde satışa sunuldu.

Bu yıl ikinci kez düzenlenen World Anthotype Day’de dünyanın dört bir yanından alternatif fotoğraf sanatçıları bir araya geldi. 19 Ağustos 2023 tarihinde bitkilerden elde edilen emülsiyonlarla yapılan fotoğraf baskıları AlternativePhotography.com’da sergilendi. Sergilenen eserler sanatçıların baskı süreçlerini de içeren ilham verici notlarla kitaplaştırılarak yayımlandı. Türkiye’den Bengisu Çaygür’ün “I want to write flowery poems, sir!” ve İlhan Sadıkoğlu’nun “Untitled” isimli antotip baskılarıyla yer aldığı kitap, 31 ülkeden 140’a yakın sanatçının araştırmalarını bir araya getirdi.

World Anthotype Day 2023 kapsamında, sanatçılar tarafından alternativephotography.com‘a gönderilen anthotype (antotip) baskılar Malin Fabbri editörlüğünde “Anthotype Emulsions, Volume 2” adı altında kitap haline getirilerek Ekim ayında Amazon ve Lulu’da e-kitap, karton kapaklı ve sert kapaklı olarak satışa sunuldu.

Önceki İçerikAndy Warhol’un eserleri Lale Vakfı’nda
Sonraki İçerikNotre Dame’ın Kamburu: Quasimodo
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments