Ars Electronica Animasyon Festivali

0

Pera Film, uluslararası dijital sanatlar ve medya kültür platformu Ars Electronica’nın düzenlediği Animasyon Festivali’nden bir seçkiyi seyirci ile buluşturacak.

Pera Film, Avusturya Kültür Ofisi iş birliği ile “Sanat, Teknoloji, Toplum: Ars Electronica” programını sunuyor. Görsel dil ve anlatım biçimi açısından çeşitliliğe vurgu yapan program, Avusturya’nın Linz şehrinde yer alan ve dijital sanatlar alanında öncü oluşum Ars Electronica’nın 2017 Eylül ayında gerçekleştirdiği Animasyon Festivali’nden güçlü bir seçkiyi İstanbul’a taşıyacak. Seçki, Anlatı, Geç Saatler, Genleşmiş ve Deneysel başlıkları altında gösterilirken, sanatçıların dijital anlatım araçlarının ve animasyonun ne kadar hızlı geliştiğine ve gündelik yaşamımızı ne kadar güçlü etkilediğine dair tanıklıklarını sunacak.

Program, 7 – 19 Aralık tarihleri arasında Pera Müzesi Oditoryumu’nda ücretsiz gösterilecek.

Program kapsamında gösterilen Anlatı başlıklı bölümde izleyenleri düşünmeye sevk eden anlatılardan oluşan Gece Kuşu, M.A.M.O.N., Schirkoa, Herman H. Rott’la Yaşam, Çizginin Altında Bir Yer, Bahçe Partisi gösterilecek. Geç Saatler başlıklı bölüm Cennet, Çifte Kral, Hiper-Gerçeklik, Arturo, Zihin Çerçevesi, Koza, Fantezi, Eddy Table’ın Kayboluşu, Markalı Düşler gibi hem sıradışı hem de taşlamalar içeren filmleri bir araya getirilecek. Genleşmiş ve Deneysel bölümü ise, dijital film yapımında sanat ile bilimin kesişme noktasındaki yeni ve yenilikçi yaklaşımları yansıtılacak. Bölüm kapsamında, Her Şey, Melez Formlar: Yeni Büyüme, Hayalet Şehir, Orojeni, Kaostan Sipariş, Moda Görselleri, Toprak İşleri – Belgeselin Yapımı izleyiciyle buluşacak.

Sözcü
Önceki İçerikHümayun Şeceryan, İstanbul’daki ilk konserini CRR’de verdi
Sonraki İçerikÖlü donörden nakledilen rahim ile doğum yapıldı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments