Arter’de Hareket Atölyeleri: “Çıplak Ayaklar’la Dans”

ENGIN AR / CIPLAK AYAKLAR KUMPANYASI AZIZ NESIN SAHNESI 16 ULUSLARARASI ISTANBUL TIYATRO FESTIVALI TAKSIM FOTOGRAF MUHSIN AKGUN RADIKAL

Arter Öğrenme Programı’nın farklı içerik ve yaklaşımlar etrafında kurguladığı uzun soluklu süreçlerden biri olan Hareket Atölyeleri, “Çıplak Ayaklar’la Dans” başlıklı çalışma ile devam ediyor.

Atölye yürütücülüğünü Duygu Güngör, Aslı Öztürk, Mihran Tomasyan, Büşra Firidin ve Melih Kıraç’ın üstlendiği “Çıplak Ayaklar’la Dans”, 18 Aralık’ta başlayıp 8 hafta boyunca her Çarşamba 19:00-21:00 saatleri arasında Sevgi Gönül Oditoryumu’nda gerçekleşecek.

Her biri 8 hafta süren Hareket Atölyeleri, katılımcıların bedenle çalışmaya dair farklı yöntemleri deneyimleyerek hareket alanlarını genişletebileceği süreçler sunuyor.

Hareket Atölyeleri kapsamında düzenlenen “Çıplak Ayaklar’la Dans” başlıklı çalışma, 18 Aralık Çarşamba akşamı Arter’de başlayacak. Atölye yürütücülüğünü Duygu Güngör, Aslı Öztürk, Mihran Tomasyan, Büşra Firidin ve Melih Kıraç’ın üstlendiği çalışma, 8 hafta boyunca her Çarşamba 19:00-21:00 saatleri arasında Sevgi Gönül Oditoryumu’nda gerçekleşecek.

Çıplak Ayaklar Kumpanyası, 2003’ten bu yana bir dans kumpanyası olarak gösteri sanatları alanındaki üretiminin yanında, düzenli olarak atölyeler düzenliyor ve hareketin gündelik hayatın bir parçası olması üzerine paylaşımda bulunuyor. Kumpanya dansçılarının kendi pratiklerini paylaşacağı atölye, çağdaş dans teknikleri, zihin-beden farkındalığı, doğaçlama ve kompozisyon gibi çalışmalara odaklanacak. Katılımcıların hareketle daha yakın bir ilişki kuracağı süreç, herkesin dahil olabileceği bir oyun alanı kuracak.

Atölyenin biletleri Arter’den temin edilebilir veya 0212 708 58 00 numaralı telefondan rezervasyon yaptırılabilir.

Bilgi için;

A: Irmak Cad. No: 13 Dolapdere Beyoğlu 34435 İstanbul
T: 0(212) 708 58 00
W: www.arter.org.tr

Arter

Etiketler

0 yorum “Arter’de Hareket Atölyeleri: “Çıplak Ayaklar’la Dans””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest