Bakırköy Bit Pazarı ve Sanatkarlar Çarşısı 1 Haziran itibarıyla ziyaretçilere kapılarını açıyor

1

Bakırköylü girişimciler yıllardır kapalı vaziyette kalan 2 katlı çarşıyı cazibe merkezi haline getirmeyi başardı. Antika, koleksiyon ürünleri ve nostalji sevenler için faaliyete giren Bakırköy Bit Pazarı ve Sanatkarlar Çarşısı’nda 16 dükkan, 12 sabit tezgah, 60 bit pazarı tezgahı ve kafeterya yer alıyor. Çarşı 1 Haziran 2020 itibarıyla ziyaretçilere açılacak.

Dünya ve ülke genelinde firmaların daralmaya gittiği şu dönemde Bakırköylü 3 girişimci örnek bir projeye imza attı. Bakırköy’ün merkezinde yıllardır kapalı vaziyette bekleyen bir pasajı kiralayarak restore eden girişimciler restorasyonla başladıkları projelerini cazibe merkezine çevirerek 10’larca ev hanımı, emekli, el emekçisi, koleksiyoncu ve esnafı bir araya getirdi. “Bakırköy Bit Pazarı ve Sanatkarlar Çarşısı” ismiyle faaliyete başlayan oluşumda 16 dükkan, 60 tezgah ve kafeterya yer alıyor.

İç mimarlar büyük ilgi gösteriyor

Projeyle ilgili bilgi veren girişimciler, İstanbul’un her kesiminden ve her yaş grubundan ziyaretçi ağırlamaya başladıklarını söyleyerek özellikle iç mimarların pasaja yoğun ilgi gösterdiğini dile getirdiler. Eski oyuncak, pul, para, afiş, dergi, kitap, figür, pikap, plak, radyo, ev ve ofis dekorasyonu malzemeleri ve el yapımı sanat eserleri başta olmak üzere satışa sunulan ürünlerin büyük ilgi ve beğeni topladığının altını çizen girişimciler “Konum olarak oldukça merkezi bir noktada bulunan çarşımız eski adıyla “Özgürlük Meydanı” olarak bilinen “Cumhuriyet Meydanı”na yürüme mesafesinde” dediler.

‘Hangi hediyeyi alsam diye düşünmeyin’

Bir doğum günü, ‘Hayırlı olsun’ ziyareti veya özel bir gün hediyesi almak için insanların mağaza mağaza dolaştıklarını dile getiren girişimciler çarşıda satışa sunulan tüm ürünlerin hediyelik değer taşıdığını söyleyerek, “Sevdiğiniz insanların hikayesi olmayan fabrikasyon ürünler yerine bir geçmişe sahip koleksiyon veya antika değeri olan ya da el yapımı yeni bir obje, takı hediyesi ile daha mutlu olacağını umuyoruz. Benzeri nadir bulunan hediyelerle sevdiklerinizi daha çok mutlu edebilirsiniz” şeklinde açıklama yaptılar.

Bakırköy Bit Pazarı ve Sanatkarlar Çarşısı

Önceki İçerikBakırköy Bit Pazarı ve Sanatkarlar Çarşısı 1 Haziran itibarıyla ziyaretçilere kapılarını açıyor
Sonraki İçerikZerrin Mete’nin yedinci teklisi: “Paradoks”
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Tolga

Vakit geçirmek için çok güzel bir çarşı. Eski eşyaların arasında gezinirken renkli ve güler yüzlü esnaf arkadaşlarla tanışma fırsatınız oluyor.