Barış Çapkın’dan yeni şarkı: “Kaybolsam da”

Barış Çapkın, yeni şarkısı "Kaybolsam da"yı klibiyle birlikte OnAir Sahne'den sevenleriyle buluşturdu.

0

Alternatif kulvarın dikkat çeken isimlerinden Barış Çapkın’ın yeni şarkısı “Kaybolsam daOnAir Sahne etiketi ile müzikseverlerle buluştu.

Olta Dayanışma projesinin kurucu üyelerinden olan ve başta Olta Dayanışma olmak üzere birçok şarkısı ve düzenlemesi yayımlanan Barış Çapkın, bu kez temelleri 2016 yılında atılmış bir şarkı ile dinleyenlerine sesleniyor.

Daha önce bestelediği bir şarkıyı neden şimdi hayata geçirdiğini Çapkın şöyle cevaplıyor: “Kaybolsam da, 5 yıl önce bestelediğim bir şarkı. Bestelediğim zamandan günümüze de sürekli kafamda dönüp durdu. 5 yıl önce yaptığım bir bestenin bugünümde bile hala beni ifade ettiğine inandığım için kaydetmeye ve yayınlamaya karar verdim. Çünkü bu gerçekten müziğimin olgunlaşmaya başladığını da gösteren en büyük işaretti ve yıllar geçmesine rağmen fikrim değişmemişti.”

“Kaybolsam da”nın gitar, vokal ve synthleri Barış Çapkın’ın evindeki stüdyoda, davullar ise İstanbul PÜR Stüdyolarında kaydedildi. Şarkının sürprizlerinden biri davulları Kurban grubundan tanıdığımız Burak Gürpınar’ın çalması. Barış Çapkın, Burak Gürpınar’ın şarkıya dahil olmasını şöyle anlatıyor: “Kurban grubunu çok severim. Şarkının davullarının canlı kaydedilmesine karar verdiğim an aklıma ilk Burak geldi. Aradım şarkıdan bahsettim, şarkının demo kaydını gönderdim. Burak da severek çalacağını belirtti ve davul kayıtlarına başladık.” Düzenlemeleri de Barış Çapkın”a ait olan şarkının mastering işlemi ise Selim Sayarı’nın ellerinden çıkmış ve “Kaybolsam da” adlı şarkı müzikseverlerle buluşmaya hazır hale gelmiş.

Kaybolsam da şarkısının bir diğer sürprizi ise Barış Çapkın klipte eşi ve çocuğu ile kamera karşısına geçmiş olması.

Şarkıyı dijital tüm platformlardan, klibini ise OnAir Sahne YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

KAYBOLSAM DA

Önceki İçerikDijital Platformlar ve Müziğin Pornografisi
Sonraki İçerik“Okuryazar Öğrenci”nin ilk sayısı çıktı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments