Batu Akdeniz’den yeni single: “Bir Sebebi Var”

Yeni nesil rock müzisyenlerinin son dönemde dikkat çeken ismi Batu Akdeniz, yeni teklisi Bir Sebebi Var’ı dinleyicilerinin beğenisine sunuyor.

Karanlık sözlerin yırtılan rock vokalleri ve coşkulu bir rock performansı ile aktarıldığı Bir Sebebi Var, genç sanatçının şu ana kadar bir alışkanlık haline getirdiği gibi hem retro, hem de günümüz rock sound’undan esintiler taşıyor.

Bir Sebebi Var’ın söz ve müziği Batu Akdeniz’e, aranjesi ise Bulut Gör’e ait. Şarkı, Akdeniz’in belirttiği üzere karantina döneminin en karamsar günlerinden birinde 15 dakikada ortaya çıkıverdi. Kayıtlar Ankara’da, Mirage Stüdyoları’nda yapıldı.

Klip ise Emre Ergenç’in yönetmenliğinde çekildi. Bir insanın yaşayabileceği büyük iç hesaplaşmaları, yaşanmışlıkların yükünü ve devam etmenin zorluğunu klipte oynayan 6 oyuncu, Batu’yu adeta bir kuklaya dönüştürerek anlatıyor. Bir Sebebi Var görsel olarak da sadece bir rock performansından fazlasını sunuyor.

2018 yılının Ekim ayında yayınladığı Hayat Böyle ile ilk Türkçe çalışmalarını yayınlayan Batu, geçen 2 yıllık sürede ciddi bir fan kitlesi kazandı ve Eksik, Yanlış Biriyle Doğru Hikaye, Artık Bi’ Manyağın Var, Hareket Vakti gibi şarkılarla adından söz ettirdi.

Etiketler

0 yorum “Batu Akdeniz’den yeni single: “Bir Sebebi Var””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest