Bodrum Caz Festivali | 1-9 Eylül’18

0

Bodrum Caz Festivali’nin biletleri Biletix üzerinden satışa çıktı. Program ile ilgili detaylar www.bodrumcazfest.org sitesinden ve festivalin sosyal medya hesaplarından takip edilebilir. Eylül’de caz rüzgarları estirmeye hazırlanan 1-9 Eylül tarihleri arasındaki festival, özel mekanların yanı sıra Antik Tiyatro ve Osmanlı Tershanesi gibi Bodrum’a değer katan tarihi mekanlarda gerçekleşecek.

Festvalin Kurumsal Destekleri arasında Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Kaymakamlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Bodrum Belediyesi, İsrail ve Lüksemburg Büyükelçilikleri, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Europe Jazz Network yer alıyor.

Konser Sahipleri arasında Off Gümüşlük, AYADA Maldives, Barbaros Reserve Residences- Bodrum managed by Kempinski, Renault-MAİS, ZAI ve Korev bulunuyor.

TAV, Bodfad, Securitas, Travelium&Bob Vale, Mine Sanat Galerisi, Oasis AVM, Stella Jazz Club ve Bodrum Marina Osmanlı Tershanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi Festivale Katkı Sağlayanlar arasında yer alıyor.

Festivalde Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum ve Gümüşlük Houses Konaklama Sponsorları olarak yer alıyor.

Festivalin Basın Sponsorları Hürriyet Kitap Sanat ,T24, Kent TV, Joy Fm, Joy Jazz, Jazz Dergisi, Cazkolik, Andante, Bodrum Life, Çekişte ve Bodrumda Yaşam.

Festivalin biletleri 13.08.2018 tarihinde Biletix web sitesi üzerinden satışa çıktı. Biletler Biletix satış noktaları Oasis AVM İmge Kitapevi ve Yalıkavak Marina Biletix gişesinden ve konser girişlerinde de temin edilebilecek. Festival biletleri 45 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabilir, Off Gümüşlük konserlerine rezervasyon 0538 921 53 54 numaralı telefondan yaptırılabilir.

Bodrum Caz Festivali Biletleri:

http://www.biletix.com/etkinlik-grup/161673400/ANKARA/tr

Konserler:

Festival, 1 Eylül’de Türk Deniz Kuvvetleri Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası Solist: Sibel Köse konseri ile Bodrum Belediye Meydanı’nda açılış yapıyor.

Ülkemizin en güzel seslerinden Sibel Köse, ülkemizin sayılı Büyük Orkestralarından biri ile pop ve caz dünyasından sevilen şarkıları seslendirecek. Gece ve Caz bölümünde Off Gümüşlük’te 1 Eylül’de Pop ve Caz’ın kesiştiği yerde şarkı söyleyen harika bir ses Şenay Lambaoğlu sahne alacak.

2 Eylül’de Off Gümüşlük’te programda bir söyleşi var. Pop ve Caz Üzerine sohbette Cüneyt Özdemir konukları ile bu yılın teması olan Pop ve Caz’ın birleştiği ve ayrıldığı noktalar üzerine söyleşilecek. Yine 2 Eylül’de İlhan Erşahin, İstanbul Sessions projesiyle hayranları ile Off Gümüşlük’te buluşacak.

3 Eylül’de, tüm Türkiye’de Pop ve zarafet denilince ilk akla gelen isim olan Nükhet Duru’dan bir sürpriz konser gerçekleşecek. Caz dinleyerek büyüdüğünü ifade eden Duru, Nükhet Duru Sings Jazz konseri ile Off Gümüşlük’te bizleri zamanda bir yolculuğa çıkartacak.

4 Eylül’de ‘Yeni Nesil Kütüphane’ sloganı ile açılan ZAI, dünyanın sayılı seslerinden Yıldız İbrahimova & Kaan Bıyıkoğlu konserine ev sahipliği yapıyor.

Yine aynı gece Antik Tiyatro’da gerçekleşecek olan Kenan Doğulu İhtimaller Projesi konseri ile festivalin Pop&Caz temasının altı çiziliyor. Usta popçu Kenan Doğulu, her zaman caza yakın duran, caz müzisyenleri ile birlikte çalışan bir müzisyen. Kenan Doğulu’yu bir de bu projede dinleyelim. Bir “ihtimal” caz ile devam eder diyoruz.

5 Eylül’de İsrail Büyükelçiliği’nin destekleri ile ülkemize gelen Shalosh Trio, Yalıçiftlik’te açılan Stella Jazz Club’da sahne alıyor.

Yine 5 Eylül’de Off Gümüşlük’te ise uzun zamandır Amerika’da yaşayan övünç kaynağımız Fahir Atakoğlu, popüler eserleri caz, cazları ise biraz pop tadında çalacak. Son olarak Ülkü filminin müziklerini yapan Fahir Atakoğlu, uzun zamandır Bodrum’a ilk kez geliyor.

6 Eylül’de Bodrum İskele Meydanı’nda ülkemizde ilk kez Caz Yüksek Lisans Eğitimi veren Bahçeşehir Üniversitesi’nin Caz Kentet konseri halka açık olarak gerçekleştirilecek. Gece ve Caz bölümünde Ayşe Sicimoğlu Quartet, New Music adını verdikleri çalışmaları ile Off Gümüşlük sahnesinde olacak.

7 Eylül akşamı Barbaros Bay Reserve Residences Bodrum managed by Kempinski ve Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum ev sahipliğinde Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars konseri gerçekleşiyor. Bu muhteşem sahilde doyasıya dans edebileceğimiz bir gece bizleri bekliyor. 7 Eylül’de yine yurt dışından konuklarımız var. Lüksemburg Büyükelçiliği desteği ile katılan Greg Lamy Trio, çağdaş caza ışık tutan yenilikçi yaklaşımıyla Off Gümüşlük’te sahne alacak.

8 Eylül’de Festival, yine Bodrum İskele Meydanı’nda gerçekleşecek olan Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Solist: Jülide Özçelik konseri ile devam edecek. Off Gümüşlük’te ise yüksek enerjisi ile izleyiciyi kucaklayan İstanbul Funk Unit sahne alacak.

9 Eylül’de Off Gümüşlük konserleri Güz Şarkıları – Güvenç Dağüstün & Ece Dağıstan konseri ile sona erecek.

Sergiler:

Festival üç sergiye ev sahipliği yapıyor.

Caz Derneği Onursal Üyesi Reşat Demirkol ve Atilla Atala’nın fırçasından caz ustalarının portrelerinin sergilendiği Cazın İmgeleri Atilla Atala – Reşat Demirkol Sergisi Yalıkavak’ta Mine Sanat Galerisi’nde 1 Eylül Cumartesi saat 19:00’da açılış yapacak.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Grafik Tasarım bölümü öğrencileri arasında yapılan Bodrum Caz Festivali Tasarım Yarışması Sergisi’nde öğrencilerin eserleri

29 Ağutos-9 Eylül tarihleri arasında OASIS AVM Sümbül Sokak’ta ücretsiz olarak görülebilir. 

BODFAD sanatçılarının geçen yıl 1. Bodrum Caz Festivali’nde çektikleri fotoğraflardan oluşan Bodrum Caz Festivali 2017 Fotoğraf Sergisi Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde 5 Eylül tarihinden itibaren ücretsiz olarak gezilebilecek.

Önceki İçerikNASA, Güneş kaşifini uzaya yolladı
Sonraki İçerikMumyaların formülü bulundu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments