Borusan Müzik Evi’nde sezon Noise İstanbul Festivali’yle başlıyor

0

Borusan Müzik Evi, 10. yaşını kutlamaya devam ettiği yeni sezonda müzikseverleri yeni müzik, elektronik, dünya ve caz müziğinin öne çıkan temsilcileriyle buluşturacak. Sezon, 8-9 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Noise İstanbul Festivali’yle açılıyor.

Beyoğlu’nun ana müzik mekânlarından biri olan Borusan Müzik Evi, bu sezon da yeni müzik, elektronik, dünya ve caz müziğinin İstanbul’daki sahnesi olmak üzere sezonun ilk konserlerine geri sayıyor. Borusan Müzik Evi’nin ilk etkinliği, 8-9 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Noise İstanbul Festivali olacak. Noise, deneysel, avangard müzik ve ses sanatı örneklerini bir araya getirecek festivalle, deneysel müzisyen Batur Sönmez 20 yıllık çalışmalarını taçlandırırken, Borusan Müzik Evi’nde ise benzersiz bir deneyimle tarihi bir ilke imza atılacak. Festival kapsamında, ilk gün Hiroshi HasegawaDominic Guerin a.k.a. Tone GeneratorFrancisco MeirinoODRZBatur Sönmez; ikinci gün KK NullRapoonAlexei BorisovHugo Paquete müzikseverlerle buluşacak.

Bu sezon Borusan Müzik Evi sahnesinde yer alacak diğer sanatçı ve topluluklar arasında, David Torn, Tim Berne, Chess Smith, Musica Sequenza “Hermes”, ANDRRA Live, Aïsha Devi, Emile Barret, Common Eider King Eider, Gravetemple, Sıfır, Timuçin Şahin Quartet, So Duo, Steve Gorn, Black Pencil, Hakan Ali Toker, Nona Ensemble, Otis-Öktem-Futacı Trio, İkiz Cabin Crew, Linet Şaul, Diego Leveric, Bülent Oral, Ayşe Lebriz Berkem, DİSKANT, Brassolist, Ceren Gündoğdu, Akın Sevgör, Lift Off ve Mercan Dede bulunuyor.

Nova Muzak serisi tam gaz devam!

Noise İstanbul Festivali’nin ardından Borusan Müzik Evi’nde kasım ayı etkinlikleri Kod Müzik işbirliğiyle düzenlenen Nova Muzak serisinin 30. konseriyle devam edecek. Bu kapsamda Borusan Müzik Evi, 15 Kasım Cuma akşamı avangard caz dünyasının üç yıldızının; David Torn, Tim Berne ve Chess Smith’in yeni projesi Sun of Goldfinger’a sahne olacak. Nova Muzak serisi 7 Aralık’ta elektronik müzik dünyasında bir benzerine rastlanmayan müziğiyle Aïsha Devi’yi ve Common Eider, King Eider’i konuk edecek. Serinin 14 Aralık’ta düzenlenecek bir diğer konserinde, sahnede drone, deneysel doom, noise gibi popüler müziğin sert ve uç taraflarında yer alan tür ya da stillerin bir birleşimi olan müzikler üreten Gravetemple sahnede olacak.

Borusan Müzik Evi’nde kasım ayında ayrıca, 16 Kasım Cumartesi akşamı, Burak Özdemir’in Berlin merkezli topluluk Musica Sequenza için ürettiği tarihi barok enstrümanlarıyla elektronik müziğin birleşiminden oluşan Hermes adlı projesi sahnelenecek. 30 Kasım Cumartesi akşamı ise köklere ve aidiyete dair dünyaların birleştiği bir müzikal anlatı yaratan, Almanya doğumlu Kosova kökenli sanatçı ANDRRA sahnede olacak.

Borusan Müzik Evi sezon programına ve konserler hakkında ayrıntılı bilgiye www.borusansanat.com’dan ulaşılabilir; biletler BİLETİX’te.

Önceki İçerikMehmet Turgut’un çektiği fotoğraflarla “Aşk Tesadüfleri Sever 2″nin afişi yayınlandı
Sonraki İçerikTürk Sanatının Önünü Tıkayan Zihniyet
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments