Burcu Seçmeer’in öyküleri sahneye taşınıyor: Fısıltı & Önemli Bir Gün

0

Burcu Seçmeer’in “Önemli Bir Gün” adlı kitabından sahneye taşıdığı “Öykü Performansı” 7 Şubat Cuma günü Ortaköy Cep Sahne’de sizi olağandışı bir deneyime davet ediyor.

Hayal ve gerçeğin çift yumurta ikizleri olduğunu biliyor muydunuz? En azından Burcu Seçmeer’in “Önemli Bir Gün” adlı kitabından sahneye taşıdığı olağandışı iki öyküsünde öyle.

Eğer şahit olmak istyorsanız 7 Şubat Cuma günü Ortaköy Cep Sahne’deki performansına gidip gözlerinizle görebilirsiniz.

İlkinde “Siz bizim sus pus durduğumuza bakmayın; bütün kitaplar konuşmaya bayılır!” diyor kendi de bir öykü kitabı olan “Fısıltı”. Ağırbaşlı bir bilim kitabı, kokoş bir moda dergisiyle flört edebilir mesela. Spor kitapları, ön ve arka kapaklarının fit görünmesi için sıkı bir antrenmana girişebilir. Enstrüman kitaplarıyla nota kitapları, canlı müzik için akort yapıp repertuarı gözden geçirebilir. Ta ki bir cumartesi gecesi her kitaptan bir ses çıkıp ortalık kızışıncaya kadar.

İkincisindeyse tuhaf bir balıkçı ailesinin küçük oğlunun umutları, istavritler gibi babasının ağına takılır. Fakat onun yüreği üç kalpli mürekkepbalıklarından bile büyüktür. Hayal gücü sayesinde yazar Franz Kafka’yla yoldaş, kâbusu olan ahtapotlarla dost olduğu gün hayatı değişir. Delikanlı çağındaysa, ailesi yüzünden tıkılıp kaldığı dükkân bir yana Atlas Okyanusu dahi ona dar gelecektir. Peki nasıl?

Önceki İçerikİstanbul araştırmalarını bir araya getiren akademik yayın “Yıllık” raflardaki yerini aldı
Sonraki İçerikIstanbul Photo Awards 2020 jürisi belli oldu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments