Büyük Efes Sanat’tan “Sanatuar V” sergisi ile Kayseri Erciyes Üniversitesi eserleri İzmir’de

0

Swissôtel Büyük Efes ve Büyük Efes Sanat sezona, üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinin akademisyen kadrolarından oluşan “Sanatuar” projesinin beşincisi ile 6 Kasım’da merhaba diyor.

Büyük Efes Sanat’ın devam ettirmekte olduğu sanat projelerinden olan “Sanatuar” karma sergisinin beşincisi, 6 Kasım – 17 Aralık 2019 tarihleri arasında Swissôtel’in Kordon salonunda sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Proje kapsamında her yıl çeşitli üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi’nden sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapan Swissôtel ve Büyük Efes Sanat, bu yıl Kayseri Erciyes Üniversitesi’nin Güzel Sanatlar Fakültesi’ni ağırlıyor. 24 akademisyen sanatçının 70’den fazla eserinin yer alacağı bu sergi; farklı malzeme ve üretim teknikleri ile oluşturulan resim, heykel, enstelasyon, seramik, fotoğraf gibi farklı disiplinlerden eserler ile sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

Kayseri kenti ve kentin yer aldığı Kapadokya bölgesi; tarih öncesi çağlardan günümüze pek çok farklı medeniyete, inanışa, kültürel ve sanatsal değere ev sahipliği yapmıştır. Bu coğrafyada yüzyıllardır uyum içinde yaşayan yerel değerlerin, geleneksel çağdaşa güncel yorumlamalarını yansıtan bu özel sergide; bölgenin kültür harmanlığını farklı kentlerden getirdikleri sanat perspektifleri ve farklı disiplinler ile yansıtan akademisyen sanatçıların seçkileri yer alacak.

Sanat Yöneticiliğini Meriç Aktaş Ateş’in üstlendiği Büyük Efes Sanat önderliğindeki “Sanatuar V” karma sergisi tüm sanatseverler için ücretsiz olarak ziyarete açılacak.

Sergide yer alan 24 akademisyen sanatçılar;

Rahşan Akarsu, Ahmet Kürşat Albayrak, Uğur Aydın, Mehmet Emin Aykurt, Aygül Aykut, Pınar Baklan, Sevgi Çal, Sedat Çamlıklı, Nevin Engin, Behiye Aycan Eraslan, Nurdan Karasu Gökçe, Abdülhamit Gümüşlü, Maged Zaky Hassan, İsmayıl Hüseynov, Eda Karakuş, Mahmut Karatoprak, Ayla Koçer, Nazım Mammadov, Rahim Mammadow, Mehtap Morkoç, Nizam Orçun Önal, Recep Özer, Setenay Sipahi, Caner Şahin.

Swissôtel Büyük Efes İzmir

A: Gaziosmanpasa Bulvari No:1 | Alsancak, Izmir 35210 | Turkey
T: +90 (232) 414 50 66
W: www.swissotel.com/izmir

Swissôtel Büyük Efes İzmir

Önceki İçerikBritish Museum’un maskesi düştü: Meğer çalıntı malları almak konusunda dünya lideriymiş!
Sonraki İçerikHiroşima’nın ardından yeşeren umutlar: “Yalınayak Gen / Bitmeyen Savaş”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments