Büyük Sandalyeden Şarkılar: SEMA MORITZ

Büyük Sandalyeden Şarkılar, aralık ayında sanatı, kişiliği ve yorumculuğuyla birçoğumuzun kalbine dokunan çok değerli bir sanatçıyı gecesine konuk ediyor: Sema Moritz.

Büyük Sandalyeden Şarkılar : SEMA MORITZ
13 Aralık Cuma Saat : 22:00
Tamirane – Akasya

1980 yılında Ankara Dil Tarih ve Cografya Fakültesi’nden mezun olan Ankara doğumlu sanatçı kariyerinde önemli bir şehir olan Berlin’e gider. Klasik Türk Müzigi’nden yola çikarak caz, Brecht Liedler, Yiddish Getto sarkilari, deneysel müzikle kendine özgü yorumunu yaratır ve 1984-86 yılları arasında ‘Ensemble Kreuzberger Freunde’ grubunun solistligini yapar ve bu grupla Yunus Emre, Mevlana, Dede Efendi ve Nazim Hikmet’i seslendirir. Bu ilk çalışmalar Sema Moritz’in yıllar sürecek müzikli yolculuğunda yapacaklarının; müzikal keşiflerinin,deneysel çalışmalarının ve müzikle sahnenin birleşeceği yıllarca kendinden söz ettirecek projelerinin habercisi gibidir.İstanbul-Berlin arasında süren müzik yolculuğu takibeden yıllardan günümüze birçok değerli sanatçıyla pek çok projeye imza atan Sema Moritz’in 1895 – 1940 arası İstanbul’da sahne almış kadın şarkıcıların söylediği tangolar, fokstrotlar, valsler, operetleri yorumladığı Efsane Hanımlar projesi sanatçıyı zirveye taşıyacaktır.

Müzik eleştirmenlerince “Oktavlar arasında dolaşan taş plak sesli kadın” olarak tanımlanan Sema Moritz, Seyyan Hanım’dan Afife Hanım’a, Mürşide Hanım’dan Deniz Kızı Eftalya’ya, pek çok kadın şarkıcıya hayat vereceği gecede, ‘Hasret’ten ‘Fikrimin İnce Gülü’ne, ‘Mazi’den ‘Aşk Kerpeteni’ne pek çok klasik tango eseriyle beraber yeni çalışmaları ve satırlara sığmayan kariyerinden güzel hatıralarla üyük Sandalyeden Şarkıların sihrini yaşamaya ve yaşatmaya davet ediyor.

Etiketler

0 yorum “Büyük Sandalyeden Şarkılar: SEMA MORITZ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Event Fabric | Takip Et

Reklam
Event Fabric | Resmi Web Sitesi

Event Fabric | Instagram

 • TBT EVENT FABRIC Yeni yldan nceki BYK SANDALYEDEN ARKILARn son
   #TBT  EVENT FABRIC Yeni yıldan önceki BÜYÜK SANDALYEDEN ŞARKILAR'ın son gecesinde yarın akşam çok özel
 • Repost semamoritz getrepost Bu akam hznm ve neemi paylamaya
   #Repost   @semamoritz  ( @get_repost ) ・・・ Bu akşam hüznümü ve neşemi paylaşmaya ne dersiniz sevgili arkadaşlarımbeni sevenler
 • youngeurope europe erasmus eu youngeurope classicalmusic orchestra easttowest westtoeast
 • BYK SANDALYEDEN ARKILAR SEMA MORITZ Tamirane Akasya 13 Aralk 2019
  BÜYÜK SANDALYEDEN ŞARKILAR "SEMA MORITZ" Tamirane Akasya 13 Aralık 2019 Cuma BÜYÜK SANDALYEDEN ŞARKILAR Aralık
 • Deerli katklarndan dolay wwwsandalyekeyficom a teekkr ederiz sandalyekeyfi wwwsandalyekeyficom Hayatmzn
  Değerli katkılarından dolayı www.sandalyekeyfi.com 'a teşekkür ederiz.  @sandalyekeyfi  www.sandalyekeyfi.com Hayatımızın basit ama değerli objesi, özel

Event Fabric | Twitter

Pin It on Pinterest