Cayır Cayır “Everblaze”

"Everblaze şarkıları eminiz bizden daha da iyi anlatacak kendisini…"

0

Everblaze, 2013’ün sonlarına doğru kurulmuş. İlk aşamalar, grubun tamamen oturması, Kadıköy ve Taksim’de çeşitli mekanlarda ünlü yabancı grupların şarkılarını coverlayarak sahne almaları derken iyice pişmiş olmalılar ki seslerini müzik severlere daha etkin duyurmaya başladılar.

Geçtiğimiz günlerde internet aracılığıyla “Everburning Remembrance” adlı EP’lerinde ilk besteleriyle müzik severlerle buluşan grup, bilmiyoruz bu kadarını bekliyorlar mıydı ama bizce kısa sürede çokça fark edildiler.

Rock/Metal sahnesine iddialı girişleri ile dikkatleri üzerine çeken bu grubu biz de daha yakından tanımak istedik ve tabii size de tanıtmak…

Mert Dinçer – Vocals
Sarper Hanef – Guitar
Enes Maraba – Guitar
Bugay Kökdemir – Bass
Ata Çetin – Drums

Grup, şarkı sözlerini günümüzde küresel dil olan İngilizce olarak aktarmayı tercih ediyormuş. Hedefleri de zaten ülke sınırlarından öte sahneler…

Grupla ilgili edindiğimiz bir diğer ilginç özellik; her üyenin farklı müzik tarzlarına odaklanmış olması. Grup üyeleri Rock ve Metal ortak paydasında birleşmelerine rağmen, tüm üyelerin severek dinlediği ortak tek bir grup dahi yokmuş ki bu farklılık zenginlik olarak gruba gayet özgün bir tarz olarak yansımış.

Biz kısaca tanıttık, Everblaze şarkıları eminiz bizden daha da iyi anlatacak kendisini… Bizce bu grubu takipte kalın.

Önceki İçerikElektro Keman, Elektro Çello ve Saksafonun muhteşem uyumu “SOL / Electric Trio”
Sonraki İçerikKendi hikayesini anlatan bir ses: “Nilipek.”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments