Cemal Bilge Özşar’ın yeni teklisi: “Soluklan”

Cemal Bilge Özşar, yeni şarkısı “Soluklan”ı dijital müzik platformlarında müzikseverlerin beğenisine sundu.

Cemal Bilge Özşar, 24 yaşında, 10 yıldır müzikle uğraşan ve son bir yıldır aktif olarak şarkılarını yayınlayan Bursalı bir müzisyen. Eserleri akustik, orkestral ve elektronik elementlerin bir araya geldiği, falsetto vokallerin eşlik ettiği alternatif bir tarz ile öne çıkıyor. Şimdiye kadarki şarkılarında hızla gelişmekte olan teknolojinin insanlarda yarattığı çeşitli reaksiyonları konu aldığını belirten Bilge, 10 Nisan’da çıkardığı yeni şarkısı “Soluklan”da da bu temayı devam ettirdiğini söylüyor.

“Soluklan”, alışılagelmedik bir gitar arpeji, hemen sonrasında ona eşlik eden bas ve davul, ardından bir çocuk korosunu andıran, büyük olasılıkla daha önce Türkçe bir şarkıda duymadığınız türden vokallerin girdiği ve parça ilerledikçe çello, keman, viola, kontrbas gibi senfonik öğelerin gittikçe ortaya çıktığı, bunların elektronik ritimlerle süslendiği bir eser. Şarkının miksi Kadir Süzgün’ün imzasını taşıyor.

Sözleri kasıtlı olarak üstü kapalı yazdığını, dinleyicilerin okuduğunda yükleyeceği öznel anlamın kendisine ifade ettiği anlamla eş değerde olduğunu belirtiyor Bilge. Bununla beraber, sözleri yazmasında kendisine ilham olan eserin George Orwell’in “Nefes Almak İçin” isimli kitabı olduğunu söylüyor. Şarkının isminde de kitaba bir gönderme var.

2021 yılı boyunca yayınlamayı planladığı başka eserleri de olduğunu belirten Bilge, yeni şarkısı Soluklan’ı beğenen tüm dinleyicileri kendisini Spotify’dan ya da sosyal medyadan takip etmeye çağırıyor. Soluklan’ı Spotify, Youtube, iTunes ve Deezer’dan dinlemek mümkün.

Etiketler

0 yorum “Cemal Bilge Özşar’ın yeni teklisi: “Soluklan””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest