Çiçek Çocuk’un ilk albümü “ÇÇ001”

Çiçek Çocuk'un ilk albümü olan ÇÇ001, bir hiper-elektronik pop dekonstrüksiyonudur. İstanbul'un kafası karışık azınlıklıklarının ve azıtmalarının anlatıldığı albüm, aynı zamanda Türkiye'deki ilk electroclash denemesi oldu.

0

İstanbul queer sahnesinin önemli isimlerinden Çiçek Çocuk‘un hiper-pop / dekonstrüktif pop öğelerinden oluşan albümü ÇÇ001 şimdi dijital mecralarda.

“Çiçek Çocuk” serüvenine 2013 yılında, sınırlandırılmamış alanlar yaratma hedefiyle başladı. 2018’den itibaren kendi post-modern jenerasyonunun eleştirelliğini, parlatılmış pop ve kakafoni düzenlemeler aracılığıyla yansıtırken; söz yazarı, prodüktör ve performans sanatçısı kimlikleriyle öne çıktı. The Presets, Zoot Woman, Planningtorock, Kelly, Jeffree Star, Alaska 5000 gibi queer sanatçıların elektronik altyapıdaki internet müziklerinden etkilenen Çiçek Çocuk, sınırlandırılmamış alanlar yaratma hedefiyle çıktığı müzikal yolculuğunda “yok etme” butonuna basıyor.

Çiçek Çocuk bugüne kadar Red Bull Music Festival, Dudakların Cengi, İstanbul Onur Haftası, İstanbul is Burning, Build Your Tribe, RX, Şahika, Mecra, zor, Karga, Temple, Pixie, MAMA, Coop, The Mekan, Leyla Teras, Zone (Ankara), Lilith (Muğla) gibi mekan ve etkinliklerde sahne almıştır.

Çiçek Çocuk’un ilk albümü olan ÇÇ001, bir hiper-elektronik pop dekonstrüksiyonudur. İstanbul‘un kafası karışık azınlıklıklarının ve azıtmalarının anlatıldığı albüm, aynı zamanda Türkiye‘deki ilk electroclash denemesi oldu. Çiçek Çocuk, sahnesinde Jtamul, Uase, Chameleon, QBRA, Willie Ray, Evripidis And His Tragedies ve Why Arachnid‘in katılımıyla internetin, kapital düzenin ve patriarkanın samimiyetle eleştirildiği Dijita-L(ubunya) bir müzikal sergiliyor.

Prodüksiyon / Miks: Çiçek Çocuk & Ege Tülek
Mastering: Ege Tülek
Kapak Tasarımı: Çiçek Çocuk, Doğa Uslu & Alper Yıldırım

Önceki İçerikMeisje Met de Parel / İnci Küpeli Kız
Sonraki İçerikHindistan, Birleşik Krallık’taki müzeden 15. yüzyıldan kalma bronz heykelin iadesini istedi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments